آلومینیوم در صنعت خودرو

کاربرد آلومینیوم در خودرو سازی

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

بیش از صد سال است که از آلومینیوم برای تولید خودرو استفاده می شود. در حقیقت اولین اتومبیل اسپرت با بدنه آلومینیوم برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی اتومبیل برلین در سال 1899 به نمایش درآمد. در سال 1901 کارل بنز ، که برای همکاری با مرسدس بنز همکاری کرد ، اولین موتور اتومبیل آلومینیومی را ساخت. به دلیل مشکلات اولیه در کار فلزکاری با آلومینیوم و قیمت بالای آن در آن زمان ، بیش از 60 سال طول کشید تا آلومینیوم به طور گسترده در صنعت خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

در سال 1961 ، تولید انبوه بیوک 215 لندرور دارای یک موتور هشت سیلندر V8 ساخته شده از آلومینیوم بود. سبک بودن موتور یک مکاشفه بود و ضربه فوری رانندگان اتومبیل های مسابقه ای شد. در سال 1997 آئودی تولید اتومبیل های بدنه آلومینیومی را آغاز کرد. استفاده از آلومینیوم وزن بدنه خودرو را تا 239 کیلوگرم کاهش داد و سود زیادی در کاهش مصرف سوخت داشت.امروزه ، آلومینیوم دومین ماده پرمصرف در صنعت خودرو در کنار فولاد است. اعتقاد بر این است که 1 کیلوگرم آلومینیوم می تواند تا 2 کیلوگرم فولاد یا چدن را در فرآیند تولید جایگزین کند. آلومینیوم در صنعت خودرو

میلگرد آجدار ۱۴میانه A3

آلومینیوم چیست؟

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

آلومینیوم یک عنصر فلزی است. از نظر قلع و سرب در گروه “ضعیف فلز” طبقه بندی می شود ، زیرا بسیار قابل انعطاف است. از زمان های بسیار دور مورد استفاده تمدن بشری بوده است. اکسیدهای آلومینیوم در مصنوعات سفالگری از مصر باستان و روم کشف شده است. در ابتدا دانشمندان معتقد بودند آلومینیوم نادر است و استخراج آن دشوار است.

قیمت ورق سیاه اهواز

اکنون می دانیم که این سومین عنصر رایج در پوسته زمین و رایج ترین عنصر فلزی روی زمین است. آلومینیوم به راحتی با هم مخلوط می شود و آلیاژهای سبک اما قوی ایجاد می کند. آلومینیوم بسیار سبک است ، گرما و برق را به خوبی هدایت می کند و غیر مغناطیسی است. این خواص آن را برای کاربردهای بسیار متنوع ، از ساخت و ساز تا ظروف پخت و پز گرفته تا ساخت خودکار ، ایده آل می کند.

قیمت پروفیل

تفاوت آلومینیوم با سایر فلزات چیست؟

آلومینیوم قوی است. آلیاژهای آلومینیوم دارای مقاومت کششی از 70 تا 700 مگاپاسکال هستند. برخلاف فولاد ، آلومینیوم در دمای پایین شکننده نمی شود. در حقیقت قدرت آلومینیوم در هنگام سرد شدن افزایش می یابد.آلومینیوم در صنعت خودرو

انعطاف پذیری

مقاومت آلومینیوم با انعطاف پذیری ترکیب می شود ، به این معنی که می تواند تحت بار خم شود و از اثر ضربه برگشت کند.

قابلیت انعطاف پذیری

فرآیند ذوب شده لیزر برای فولاد سازه ای

آلومینیوم به شدت قابل انعطاف است و می توان با عبور از داخل قالب به هر شکل دلخواه خارج شد. آلومینیوم می تواند به صورت گرم یا سرد اکسترود شود. از طریق خم شدن و شکل گیری می توان آن را بیشتر دستکاری کرد.

آشنایی با لوله و قیمت آن در بازار آهن

رسانایی

آلومینیوم رسانای عالی گرما و برق است. وزن یک هادی آلومینیوم تقریباً نصف هادی مس معادل با همان رسانایی است.

بازتاب

آلومینیوم منعکس کننده خوبی برای نور و گرما است.آلومینیوم در صنعت خودرو

مقاومت در برابر خوردگی

آلومینیوم با اکسیژن موجود در هوا واکنش داده و یک لایه نازک میکروسکوپی از اکسید ایجاد می کند. این لایه تنها 4 نانومتر ضخامت دارد اما از محافظت عالی در برابر خوردگی محافظت می کند. در صورت آسیب دیدن حتی خود را ترمیم می کند.

چرا صنعت خودرو به آلومینیوم نیاز دارد؟ چگونه استفاده می شود؟

صفحات درجه بندی شده فولادی

صنعت خودرو از آلومینیوم برای قاب و بدنه خودرو ، سیم کشی برق ، چرخ ها ، لامپ ها ، رنگ ، انتقال ، کندانسور و لوله های تهویه هوا ، قطعات موتور (پیستون ، رادیاتور ، سر سیلندر) و آهن ربا (برای سرعت سنج ها ، دور سنج ها و کیسه های هوا) استفاده می کند. .

مزایای عملکرد

به طور متوسط ​​، بسته به نوع محصول ، آلومینیوم 10 تا 40 درصد سبک تر از فولاد است. وسایل نقلیه ساخته شده از آلومینیوم شتاب بهتر ، ترمزگیری بهتر و هندلینگ بهتر دارند. سفتی آلومینیوم کنترل فوری و دقیق تری را در اختیار رانندگان قرار می دهد. قابلیت انعطاف پذیری آلومینیوم به طراحان این امکان را می دهد تا اشکال وسیله نقلیه بهینه شده برای حداکثر کارایی را مهندسی کنند.

قیمت نبشی

مزایای ایمنی

آلومینیوم می تواند در هنگام سقوط دو برابر بیشتر از وزن معادل فولاد انرژی جذب کند. از آلومینیوم می توان برای افزایش اندازه و ظرفیت جذب انرژی در مناطق مچاله شده جلو و عقب خودرو استفاده کرد و ایمنی را بدون افزایش وزن افزایش داد. وسایل نقلیه ساخته شده از آلومینیوم سبک تر ، به توقف کوتاهتر نیاز دارند و به جلوگیری از برخورد کمک می کنند.آلومینیوم در صنعت خودرو

مزایای زیست محیطی

تقریباً 90 درصد ضایعات آلومینیوم خودرو بازیابی و بازیافت می شود. بازیافت 1 تن آلومینیوم باعث صرفه جویی در انرژی معادل 21 بشکه روغن می شود. با استفاده از ساخت اتوماتیک آلومینیوم ، در مقایسه با استفاده از فولاد ، 20 درصد ردپای CO2 چرخه عمر کمتری وجود دارد. گزارش انجمن آلومینیوم The Element of پایداری نشان داد که جایگزینی ناوگان وسایل نقلیه فولادی با وسایل نقلیه آلومینیومی می تواند باعث صرفه جویی 108 میلیون بشکه ای نفت خام و جلوگیری از انتشار 44 میلیون تن CO2 شود.

راندمان سوخت

وسایل نقلیه با اجزای آلومینیوم می توانند 24 درصد سبک تر از اجزای فولادی باشند. با این کار در هر 100 مایل 0.7 گالن سوخت صرفه جویی می شود که صرفه جویی 15 درصدی در مصرف سوخت برای وسایل نقلیه فولادی است. صرفه جویی در مصرف سوخت مشابه هنگام استفاده از آلومینیوم در ساعت انجام می شود.آلومینیوم در صنعت خودرو