استعلام قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

ورق آلیاژی A283 یکی از انواع ورق‌های فولادی پر کاربرد در صنایع مخازن و لوله سازی است به همین دلیل است که به آن ورق آلیاژی مخزنی نیز گفته می شود. این محصول در چهار گرید یا استاندارد مختلف ساخته می‌شود که به ترتیب به شکل زیر نمایش داده می شود.

A283_Gr A

A283_Gr B

A283_Gr C

A283_Gr D

در صنعت از ورق آلیاژی A283 کاربرد های ساختمانی و سازه نیز دیده شده است. به خاطر شباهت بسیار زیاد و ویژگی های فنی این ورق با ورق A516 در برخی موارد کاربرد های یکسان دارند اما ورق A516 معمولاً به خاطر مقاومت بالاتر در برابر گرما در مواردی که نیاز به تاب آوری بیشتر باشد استفاده می شود و ورق A283 در کاربرد های معمولی تر استفاده می شود. گرید نوع A283_Gr C ورق مخزنی در خاورمیانه رایج تر بوده و بیشتر استفاده می شود این ورق دارای استحکام تسلیم ۳۰۵ استحکام کششی بین ۳۰۸ و ۵۱۵ مگاپاسکال می‌باشد. قیمت ورق A283 بر اساس وزن ابعاد استاندارد و کارخانه سازنده تعیین می شود. مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده این ورق در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه اکسین اهواز و کارخانه کاویان می باشند همچنین ورق مخزنی A283 از کشورهای کره چین روسیه هند اکراین بلژیک و آلمان وارد می شود. برای خرید ورق آلیاژی A283 از بهترین کارخانه ها استعلام قیمت فوری این محصول فولادی سایت ما را رصد کنید و یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

قیمت ورق A283

ورق فولادی و انواع آن

ورق فولادی محصول یا مقطعی فلزی از جنس فولاد است که انواع مختلفی دارد این محصول در اندازه ها و ابعاد طولی و عرضی ضخامت استاندارد صاف و ویژگی‌های فنی گوناگونی ساخته می شود. همان‌طور که میدانید فولاد محصول و آلیاژی از آهن است که میزان کربن آن دو درصد و کمتر می باشد فولاد خود دارای آلیاژ های گوناگونی از جمله فولاد استنلس استیل در گریدهای مختلف فولاد کربنی فولادهای کم آلیاژ و آلیاژ بالا است. آیا فولاد به ترکیب شیمیایی از فولاد گفته می‌شود که عناصر سازنده و مقدار عناصر در ترکیب شیمیایی دستکاری شده باشند. دستکاری عناصر و مقدار آن‌ها باعث تغییر در ویژگی های فنی و مکانیکی فولاد شده و کارگردان کیفیت خواص آن را تغییر می‌دهد. در آزمایشگاه های متالورژی آلیاژهای زیادی از فولاد ساخته شده اند آلیاژهای فولاد برای ساخت انواع مقاطع همچون ورق فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. چه چیزی باعث می شود تا این ورق های آلیاژی و فولاد های آلیاژی اهمیت پیدا کرده و مورد توجه واقع شوند. هدف از ساخت فولاد آلیاژی دستیابی به ویژگی های فنی و مکانیکی است که در شرایط خاص خود را نشان دهند به عنوان مثال وقتی قرار باشد سازه در یک شرایط آب و هوایی سخت و دشوار ساخته شود قطعاً به مصالح و مقاطع فولادی با کیفیت و مقاوم در آن شرایط نیاز می باشد

ویژگی های ورق های آلیاژی باعث می شود تا از آن‌ها در کاربردهای خاص استفاده شود به طور مثال این ورق ها وقتی نیاز به مقاومت بالا در دمای بسیار بالا و یا دمای بسیار پایین باشد همچنین زمانی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی زنگ زدگی در برابر نمک های دریایی اسید و مواد شیمیایی باشد و یا هنگامی که نیاز به مقاومت بالا و استحکام و سختی بالا باشد راهنمایی می کنند ورق آلیاژی به خاطر خصوصیات بارزی که دارد معمولاً در صنایع قطعه سازی ابزار سازی در راهسازی پل سازی و شهرسازی همچنین در صنایع هواپیمایی به طور ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق آلیاژی انواع مختلفی دارد از مهم‌ترین آن‌ها می توان به ورق های آلیاژی از جنس A516 با گرید های مختلف ورق آلیاژی A283 در استانداردهای مختلف ورق آلیاژی هاردوکس و ورق آلیاژی دیلیدور ورق آلیاژی دریایی و ورق آلیاژی نسوز ورق آلیاژی دمای پایین ورق آلیاژی نگیر ورق آلیاژی ضد سایش و غیره اشاره کرد.

قیمت ورق A283

ویژگی های ورق آلیاژی A283

این ورق فولادی که به آن ورق مخزنی نیز گفته می شود دارای ترکیب شیمیایی از عناصری مثل مس فسفر گوگرد منگنز سیلیسیم و کربن می باشد که مقدار آن‌ها درد ورق آلیاژی گرید A یعنی A283_Gr A به ترتیب برابر با 0.2%,0.035%,0.04%,0.9%,0.4%,0.14% است.

  1. همین عناصر در گرید B یعنی A283_Gr B به ترتیب برابر با نوع قبلی بوده و تنها مقدار عنصر کربن آن 0.17% است. به همین ترتیب مقدار عنصر کربن در گرید C یعنی A283_Gr C برابر با 0.24% و در گرید D برابر با 0.27% است.
  2. رایج ترین و پرکاربردترین انواع ورق آلیاژی A283 در منطقه خاورمیانه A283_Gr C می باشد این ورق آلیاژی دارای کشش مناسب و جوشکاری خوبی است و در ساخت سازه اسکلت، کشتی‌سازی و قطعات ماشین بسیار پرکاربرد می باشد. بر اساس استاندارد ساخت آمریکا ورق آلیاژی فوق دارای تنش تسلیم ۲۰۵ و دارای تنش کششی ۳۰۸ تا ۵۱۵ مگاپاسکال است. در صورتی که قصد خرید ورق آلیاژی A283_Gr C را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پایین ترین قیمت بازار با کیفیت مناسب را در اختیار شما قرار دهند.
  3. ابعاد استاندارد های ساخت انواع ورق فولادی ورق چارچوب های استانداردی مشخص می باشد معمولاً عرض ورق A283 در اندازه‌های ۱۵۰۰، ۲۰۰۰، ۲۵۰۰ و یا سه هزار میلی متر می باشد. این بدان معنا نیست که ورق های فولادی سفارشی تولید نشود ولی معمولاً این ابعاد رایج تر و پر کاربرد تر و طبق استاندارد ها می باشند ضخامت ورق فولادی مخزنی معمولاً بین ۵ تا ۷۰ میلی‌متر و در برخی از استاندارد ها تا ۱۵۰ میلی‌متر نیز ساخته می شود.

 

ورق سیاه 

ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c آهن رسان  قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق a516 قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان در وب سایت آهن رسان قطعات قیمت ورق ابعادی  ورق a283 چیست قیمت ورق گالوانیزه کیلویی قیمت ورق شیروانی استعلام قیمت ورق آهن در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق رنگی ورق a283 چیست قیمت ورق st52قیمت ورق a283 gr c استعلام قیمت ورق آهن نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52  در وب سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.ir ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c آهن رسان قیمت ورق آهن قیمت ورق a516 قیمت آهن کیلویی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت قوطی آهن قیمت ورق a283 gr c آرشیو قیمت ورق روغنی ورق a283 چیست قیمت جهانی ورق روغنی نمودار قیمت ورق روغنی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق st52 قیمت ورق روغنی در اصفهان را  با آهن رسان تجربه کنید.

کاربرد ورق A283 آهن رسان

اگر ویژگی های مکانیکی و فنی ورق آلیاژی مخزنی A283 را در گرید ها و استانداردهای مختلف دقیقاً مورد بررسی قرار دهید متوجه می‌شوید که این یک ورق پرکاربرد و فوق‌العاده است که هم در صنایع ساختمان سازی و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد از کاربردهای آن می توان در ساخت مخزن مخازن نگهداری تحت فشار مخازن نفت و گاز و پتروشیمی لوله ها برای ساخت اسکله کشتی سازی برای ساخت دیواره ماشین آلات صنعتی و قطعات صنعتی برای ساختمان سازی استراکچرهای استوانه ای انبار نفت ساخت انواع تیرآهن هاش تیر ورق برای پل سازی و راهسازی ستون‌های نگه‌دارنده سازه های فلزی سنگین دکل جرثقیل و امثال آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده انواع ورق آلیاژی A283 در ایران فولاد مبارکه اصفهان فولاد اکسین اهواز و فولاد کاویان است شما می توانید محصول مورد نظر خود را در ابعاد و اندازه های مختلف و با استانداردهای ساخت مورد نظر خود را تهیه نمایید. بخشی از محصولات بازار از کشورهایی مثل چین روسیه کره اکراین هند بلژیک و آلمان وارد می شود تمام محصولات سایت دارای برگه اصالت کالا و آنالیز شیمیایی هستند شما می توانید با خیال راحت نسبت به خرید ورق آلیاژی A283 با بالاترین کیفیت و طبق استانداردها و با کمترین قیمت و قیمت مناسب کف بازار اقدام کنید.