استعلام قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

فولادی از مقاطع فلزی بسیار مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است این محصول در ابعاد چهارگوش یعنی در طول و عرض های استاندارد با ضخامت های مختلف تولید می شود جنس ورق فولادی همان‌طور که از نامش پیداست از انواع آلیاژهای فولاد می باشد بنابراین قیمت ورق فولادی در انواع مختلف آن متفاوت است زیرا هر نوع اولیه‌اش ویژگی های فنی و مکانیکی خواصی دارد این ویژگی ها فولاد و ورق فولادی را برای استفاده در موارد مختلف مناسب می سازد. برای خرید ورق فولادی داشتن اطلاعات امر ضروری است به عنوان مثال برای خرید ورق سیاه و ورق ST52 اطلاع از استاندارد های آن روش ساخت ویژگی ها و کیفیت اصلی آن بسیار مهم است. در این نوشته در مورد روش های ساخت ورق فولادی و انواع آن صحبت می‌کنیم و به طور ویژه در مورد ورق ST52 صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که قیمت ورق به چه چیزهایی وابسته است و چگونه محاسبه می شود کاربرد ورق ST52 چه چیزهایی است و کدام کارخانه ها آن را تولید می کنند.

انواع ورق فولادی در بازار

ورق های فولادی به دو شکل سرد و گرم تولید می شود. کارخانه ها با روش نورد کاری انواع مقاطع فولادی همچون ورق را تولید می کنند نورد کاری به دو شیوه سرد و گرم انجام می شود بر همین اساس محصولات و مقاطع فولادی گرم و سرد نیز نام‌گذاری می‌شوند.

قیمت ورق st52

نورد کاری چیست

فرایندی است که در آن محصولات فولادی مثل ورق را طی چند مرحله غلتک کاری می سازند قطعه های بزرگ و کوچک به صورت عمودی و افقی ورق را در دو حالت گرم یا سرد تولید می کنند. پس به ورق فولادی تولید شده به شیوه نورد گرم ورق گرم گفته می‌شود و به ورق فولادی تولید شده به روش نورد کاری سر و ورق سرد می گویند.برای ساخت ورق به شیوه نورد گرم شمش های فولادی تختال ها اسلب شمش و مواد اولیه نیمه آماده و نیمه ساخته هم چون این‌ها را به عنوان ماده اولیه وارد کوره می کنند دمای کوره را تا بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده و این مواد و فولاد درون آن تا دمای ذوب و خمیری شدن حرارت داده می‌شوند سپس فولاد را با غلتک کاری به اشکال مختلف همچون ورق فولادی تبدیل می‌کند گرم کردن و غلتک کاری فولاد آن‌قدر ادامه می‌یابد تا ورق فولادی در ضخامت خاص و ابعاد موردنظر آماده شود سپس ورق را برش داده و یا به صورت رول از خط تولید خارج می کند.

  1. ورق فولادی تولید شده به روش نورد کاری گرم و از فولاد ST37 ورق سیاه یا ورق آهنی می گویند. به خاطر تشابه بسیار زیاد این نوع به ورق ST52 در بازار آهن ورق ST52 را نیز به عنوان ورق سیاه صنعتی می شناسند.
  2. دلیل نام‌گذاری این ورق با ورق سیاه به خاطر ظاهر که در کسی مات و سیاه رنگ آن پس از خروج از خط تولید می باشد.
  3. معمولاً ورق فولادی تولید شده را با روش هایی مثل اسید شویی تمیز کرده و پوسته ها روغن ها و آلودگی های سطحی آن را شستشو داده و براق می کند. اسید شویی ورق فولادی علاوه بر ظاهر زیبا با عکس افزایش طول عمر و نگهداری ورق نیز می شود.
  4. از انواع ورق گرم می‌توان به ورق اسید شویی ورق آهنی ورق سیاه ورق دریای ورق آجدار ورقه مخزنی و ورق آتشخوار ورق هاردوکس و امثال این‌ها اشاره کرد.

اما در نورد کاری سرد برای تولید ورق فولادی مواد اولیه فولاد مثلش تخت سال ها و ورقه های نیمه آماده را در دمای اتاق و در حالت سرد تحت غلتک کاری و نورد کاری قرار می دهند بنابراین برای فرم دادن به ورق کاهش ضخامت و افزایش طول آن به فشار بیشتری نیاز است و این یعنی به غلتک های بزرگ و قدرتمند تر نیاز می باشد. معمولاً برای تولید انواع ورق فولادی سرد از فولاد مخصوص که دارای خاصیت شکل پذیری و انعطاف پذیری در حالت سرد را دارند همچون ST12, ST13 و ST14 استفاده می شود. محصولات و مقاطع فولادی که به شیوه نورد سرد تولید می شوند دارای ابعاد کوچکتر گوشه‌های تیزتر و با ظرافت بیشتر هستند کیفیت این محصولات در برابر محصولات تولید شده به شیوه نورد گرم بیشتر است همچنین ظاهر محصولات نوردکاری سرد و براق تر تمیزتر و صیقلی تر می باشد بنابراین در کاربردهایی که ظاهر آن اهمیت بالایی دارد در اولویت هستند. در صنعت انواع ورق رنگی و گالوانیزه را از روش نورد سرد تولید می‌کنند.

قیمت ورق st52

ویژگی های ورق ST52 آهن رسان

ورق ST52 در دسته ورق‌های گرم و ساختمانی قرار می‌گیرد یعنی به شیوه گرم نورد در کارخانه ها تولید می شود و با توجه به ویژگی هایی که دارد در مصارف ساختمانی و سازه‌های عمرانی بیشتر کاربرد دارد اما به خاطر استحکام و مقاومت بالای آن هم چنین ویژگی‌هایی همچون ارتجاعی بودن در کاربردهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب شیمیایی ورق ST52 دارای عناصر زیر می باشد.

ویژگی خاصی که هر یک از این عناصر به فولاد می دهند به این قرار است.فسفر باعث افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم در فولاد می شود. گوگل باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری در فولاد می شود ولی بر استحکام کششی اثری ندارد. سیلیسیم برای افزایش استحکام تصمیم و خاصیت ارتجاعی فولاد مناسب است. با کاهش کربن قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری فولاد افزایش می یابد؛ و افزایش منگنه برای افزایش سختی پذیری نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد مناسب است.چگالی ورق ST52 حدود 8 گرم بر سانتی متر مکعب است. ضریب الاستیسیته آن ۲۱۰ درصد ازدیاد طول شکست آن ۲۲ دمای فورجینگ آن ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ دمای سخت شدن و تمپرینگ بین 860 890 درجه سانتی گراد است.تمام این‌ها نتیجه می دهند که ورق سیاه صنعتی یعنی ورق ST52 دارای قابلیت ماشین کاری و پرس کاری خوب قابلیت شکل دهی در حالت سرد خوب دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا دارای قابلیت جوش پذیری بالا و دارای خاصیت ارتجاعی بسیار عالی باشد.

قیمت ورق صنعتی

قیمت ورق st52 وارداتی در کانال قیمت گذاری آهن رسان  مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق a516 قیمت ورق کاویان st52 در وب سایت آهن رسان قیمت ورق st37 قیمت ورق روغنی آهن استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 وارداتی ورق ضد سایش st52 درکانال واتساپ آهن رسان مشخصات ورق st52 قیمت ورق گیلان قطعات ورق st52 چیست قیمت ورق st37 قیمت ورق گرم فولاد مبارکه ورق st52 شادآباد قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52قیمت ورق سیاه آهن رسان سقیمت ورق st52 اکسین اهواز قیمت آهن اهواز قیمت قوطی آهن قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 کاویان را با آهن رسان خریداری کنید.  مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست ورق آلیاژی st52 قیمت ورق کاویان st52 ورق st52 اصفهان قیمت ورق سیاه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

کاربرد ورق st52

این محصول فولادی هم در کاربردهای ساختمانی و سازه و عمرانی و هم در صنایع دیگر کاربرد دارد. از مهم ترین کاربردهای آن می توان به استفاده برای ساخت انواع قطعات برای ماشین ها و انواع خودرو، تولید قطعات و تجهیزات موبایل، ساخت جرثقیل و بازوی بیل مکانیکی، در ساخت ریل ها و دیواره دستگاه های صنعتی، در پروژه های صنعتی و سازه ای و ساختمان سازی و همچنین ساخت انواع پل را نام برد.