انواع لوله های فولادی ضد زنگ

فولاد ضد زنگ ماده ای همه کاره است که از آلیاژ فولاد و درصد کمی کروم تشکیل شده است – افزودن کروم به مقاومت در برابر خوردگی ماده می افزاید ، صفتی که نام آن را فولاد ضد زنگ بدست آورده است.

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

از آنجا که فولاد ضد زنگ همچنین از ماندگاری پایین ، مقاومت در برابر اکسیداسیون برخوردار است و بر روی فلزاتی که با آنها تماس می گیرد تأثیری نمی گذارد ، اغلب در مجموعه ای از کاربردها ، به ویژه در ساخت لوله ها و لوله ها ، مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

بر اساس استفاده نهایی از لوله ، لوله کشی فولاد ضد زنگ به چند دسته تقسیم می شود.انواع لوله های فولادی ضد زنگ

میلگرد آجدار ۲۰ میانه A3

قیمت نبشی

انواع مختلف لوله های فولادی و لوله های فولادی ضد زنگ

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

طبقه بندی لوله ها و لوله ها گاهی اوقات دشوار است و تمایل به تفکیک آنها بر اساس عملکرد است. علاوه بر این طبقه بندی ها ، فولاد ضد زنگ نیز از نظر نوع و درجه متمایز می شود.

304 لوله فولاد ضد زنگ

برای کاربردهای لوله و لوله کشی ، فولاد ضد زنگ نوع 304 یک انتخاب معمول است زیرا بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خوردگی است. با این حال ، فولاد ضد زنگ نوع 304 با برنامه هایی که دما بین 800 تا 1640 درجه فارنهایت (F) کاهش می یابد ، سازگار نیست زیرا مستعد بارش کاربید است ، نتیجه 0.8 درصد محدودیت کربن ماده.

قیمت ورق سیاه اهواز

فولاد ضد زنگ نوع 304L این مشکل را دور می زند زیرا دارای میزان کربن کمتری است و بنابراین می تواند تحت جوشکاری و کاربردهای دمای بالاتر قرار گیرد. انواع دیگر فولاد ضد زنگ اغلب دارای مواد افزودنی (مانند نیکل یا مولیبدن) هستند که صفات مطلوب را برای کاربردهای خاص تقویت می کنند.

لوله های فولادی ضد زنگ برای مقاومت در برابر خوردگی عمومی

قیمت ورق برشی ST52

این دسته کلی از فولاد برای کاربردهایی که به مقاومت در برابر خوردگی بیش از سایر صفات نیاز دارند مناسب است. انواع فولادی فریتی یا مارتنزیتی (آنهایی که با بیشترین کروم ساخته می شوند) ساخته می شوند تا تحت عملیات حرارتی یا بازپخت قرار گیرند. فولادهای زنگ نزن آستنیتی (آنهایی که دارای محتوای کروم و نیکل بالا هستند) مقاومت بیشتری نیز دارند و می توانند تحت شرایط عمومی مشابه انواع فریتی و مارتنزیتی مورد استفاده قرار گیرند.انواع لوله های فولادی ضد زنگ

فرآیند ذوب شده لیزر برای فولاد سازه ای

لوله فشار فولادی ضد زنگ

این نوع لوله های فولاد ضد زنگ یا از کروم جامد و یا از ترکیب کروم و نیکل ساخته شده است. انواع لوله های فشار فولادی ضد زنگ شامل لوله بدون درز و جوش داده شده ، لوله جوش داده شده با همجوشی الکتریکی برای کاربردهای فشار بالا ، لوله جوش داده شده با قطر بزرگ برای کاربردهای خورنده یا دمای بالا و لوله فولادی ضد زنگ فریتی و آستنیتی بدون درز و جوش داده شده است.

صفحات درجه بندی شده فولادی

لوله های بهداشتی از جنس استنلس استیل

برای کاربردهایی که لوله یا لوله کشی فولاد ضد زنگ باید با مواد غذایی و سایر محصولات حساس تماس پیدا کند ، بهداشت از اولویت بالایی برخوردار است. از لوله های بهداشتی فولاد ضد زنگ استفاده می شود زیرا دارای مقاومت در برابر خوردگی بالا است ، لکه دار نمی شود و تمیز نگه داشتن آن آسان است. برای کاربردهای خاص می توان تحمل های مختلفی را بدست آورد. درجه ای که به طور معمول برای این برنامه ها استفاده می شود ASTMA270 است.

آنودایز کردن محوطه های سفارشی و قطعات شما

لوله مکانیکی فولاد ضد زنگ

در کاربردهایی مانند سیلندر ، یاتاقان و سایر قطعات توخالی ، از لوله های مکانیکی فولاد ضد زنگ به طور معمول استفاده می شود. لوله می تواند با داشتن اشکال مقطعی مختلف ، مانند مربع و مستطیل ، علاوه بر مقطع لوله های گرد و سنتی ، دستکاری شود. به طور معمول ، درجه های ASTMA 511 و A554 برای کاربردهای لوله مکانیکی استفاده می شوند.انواع لوله های فولادی ضد زنگ

لوله های هواپیما از جنس استنلس استیل

در کاربردهای بسیار خاص هواپیما ، از فولاد ضد زنگ کروم و نیکل به دلیل مقاومت در برابر حرارت و خوردگی استفاده می شود. در برنامه هایی که نیاز به لوله های هواپیمای ضد زنگ با مقاومت بالا دارند ، می توان سخت کار کرد و یا جوشکاری کرد ، اگرچه قطعات سخت شده نباید با انواع مواد خورنده استفاده شوند. انواع کم کربن فولاد ضد زنگ یک انتخاب معمول برای قطعات جوش داده شده است.

برای کاربردهایی که به لوله های بدون درز و جوش داده شده در اندازه های بزرگتر (از قطر خارجی 1.6 تا 125 میلی متر) نیاز دارند ، از لوله ساختاری هواپیما استفاده می شود – این نوع فولاد ضد زنگ با توجه به مشخصات مواد هوافضا (AMS) یا مشخصات نظامی (مشخصات MIL) ساخته می شود.

تیرآهن و انواع آن را به طور کامل بشناسید

لوله های خط هیدرولیک هواپیما

نوع دیگری از لوله های هواپیما ، لوله های خط هیدرولیک هواپیما در برنامه های هوافضا به عنوان خطوط تزریق سوخت و سیستم های هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد و تمایل به کوچک بودن دارد. به دلیل مقاومت بالا ، مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری فولاد ، اغلب از فولاد ضد زنگ 304 یا 304 L تولید می شود.انواع لوله های فولادی ضد زنگ