تفاوت سوراخ کردن در فلزات مختلف

وقتی ورق در آسیاب تشکیل می شود ، معمولاً تازه کار ساخت خود را آغاز می کند. بسیاری از عملیات مختلف را می توان بر روی ماده انجام داد تا بتواند هدف خاصی را ارائه دهد و به مشتری نهایی ارزشی ارائه دهد. یک گروه از فرآیندهای ساخت که اغلب استفاده می شود به عنوان حذف مواد شناخته می شود.

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

سه نوع متداول فرآیند های حذف مواد عبارتند از سوراخکاری ، سوراخکاری و سوراخکاری. در حالی که آنها شباهت های زیادی دارند ، اما تفاوت های بارز بسیاری نیز دارند که درک آنها هنگام انتخاب از بین آنها مهم است.تفاوت سوراخ کردن در فلزات مختلف 

قیمت پروفیل

تفاوت سوراخکاری ، سوراخکاری و سوراخکاری چیست؟

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

میلگرد آجدار ۱۲ میانه A3

به منظور درک تفاوت ها ، ابتدا بحث خواهیم کرد که هر یک از این فرایندهای حذف مواد شامل چیست.

سوراخ سوراخ چیست؟

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

سوراخکاری سوراخ یک فرآیند برشی است که برای ایجاد سوراخ در ورق و صفحه مواد استفاده می شود. در سوراخکاری سوراخ از ابزارهای سخت شده با لبه های تیز و نیروی اعمال شده برای برش مواد ناخواسته استفاده می شود. نیروی اعمال شده می تواند الکتریکی ، هیدرولیکی ، پنوماتیک یا حتی دستی باشد. ابزار سوراخ سوراخ می تواند انواع مختلفی داشته باشد.

Notching چیست؟

قیمت ورق سیاه اهواز

بریدگی فرایند دیگری است که برای از بین بردن مواد از ورق یا صفحه استفاده می شود. مشابه سوراخ زدن سوراخ ، بریدگی نیز یک فرآیند برش است. استفاده از ابزارهای سخت و تیز شده برای بریدگی نیز لازم است. برش ، با سوراخ كردن سوراخ متفاوت است ، اما وقتی كه به محل انجام فرآیند می رسد. در حالی که سوراخکاری سوراخ می تواند در محیط یک قطعه ورق یا ورق ایجاد شود ، برش فقط در مرزهای خارجی ماده انجام می شود. بریدگی در درجه اول قبل از عمل خم شدن یا شکل گیری بعدی استفاده می شود.تفاوت سوراخ کردن در فلزات مختلف 

هزینه خرید میلگرد و فاکتورهای موثر در آن

حفاری چیست؟

قیمت ورق برشی ST52

حفاری تنها یکی از این سه مورد است که فرایند برشی نیست. حفاری با استفاده از مته ، مواد را از بین می برد. مته یک ابزار تیز و بلند است که گاهی اوقات دارای فلوت است ، اگرچه بسته به نوع کار می تواند چندین ویژگی مختلف داشته باشد. مته به سرعت چرخانده می شود و لبه های برش روی بیت با فشار بر روی مته ، مقدار کمی از مواد را با هر دور از بین می برد. نیرویی که به یک مته وارد می شود معمولاً از طریق ماشینی انجام می شود که به فشار مته معروف است. با این وجود ، این کار از طریق ماشین آلات دیگر و همچنین تمرینات دستی انجام می شود.

مزایا و محدودیت های سوراخ زدن سوراخ

فرآیند ذوب شده لیزر برای فولاد سازه ای

مشت زدن به سوراخ مزایای بسیاری نسبت به سایر فرآیندهای حذف مواد دارد. یک مزیت اصلی سرعت است. انواع فشارهای سوراخ سوراخ نسبتاً سریع هستند ، اما انواع خاصی مانند پرسهای سروو فوق العاده سریع هستند. این باعث می شود که سوراخکاری سوراخ حتی در مقایسه با سایر فرایندهای ایجاد سوراخ ، مزیت بیشتری نیز در مدت زمان چرخه داشته باشد. یکی دیگر از مزایای اصلی سوراخکاری سوراخ ها هندسه های مختلفی است که می تواند برای ایجاد سوراخ در مواد استفاده شود. از آنجا که سوراخ زدن به چرخش تیز ابزار متکی نیست ، بلکه به نیروی برشی بستگی دارد ، لازم نیست ابزار گرد باشد.

كامپوزیت های تقویت شده ذرات و فیبر

این بدان معنی است که سوراخکاری سوراخ دارای انعطاف پذیری برای ایجاد مربع ، مثلث ، بیضی شکل و بسیاری از اشکال دیگر است.مشت زدن به سوراخ محدودیت هایی دارد. سایش ابزار می تواند تأثیر نامطلوبی بر روند کار بگذارد و باعث ایجاد سوراخ های بزرگ و سوراخ های بد شکل شود. همچنین سوراخکاری سوراخ در ضخامت ماده قابل مشت زدن محدود است. ضخامت قابل مشت زدن بسته به نوع ماده و قطر سوراخ سوراخ شده متفاوت است.تفاوت سوراخ کردن در فلزات مختلف

سوراخکاری سوراخ معمولاً در ساخت ورق فلز با تولید بالا مانند اجزای خودرو ، بدنه هواپیما و کارهای تزئینی استفاده می شود.

مزایا و محدودیت های بریدگی

بریدگی به طور کلی همان نقاط ضعف و موافق منافذ سوراخکاری را دارد زیرا هر دو فرآیند از پرس استفاده می کنند و با تکیه بر نیروی برشی ، ماده ای را که کار بر روی آن انجام می شود ، قطع می کنند. بریدگی سریع است و به راحتی می توان با تغییر ابزار برش ، اشکال را تغییر داد. همان ضخامت هایی که برای سوراخ کاری سوراخ مناسب نیستند ، برای بریدگی نیز ایده آل نیستند.

مشابه سوراخکاری سوراخ ، از بریدگی اغلب در ساخت ورق فلز استفاده می شود. برنامه های معمول شامل مواردی است که در آن ورق فلز متعاقباً خم می شود یا از طریق دیگر به صورت مکانیکی شکل می گیرد.

استعلام قیمت ورق st52

مزایا و محدودیت های حفاری

حفاری کاملاً متفاوت از سوراخکاری یا سوراخکاری است زیرا شامل برش مواد از طریق برداشتن مداوم لایه های مواد از طریق یک ابزار چرخان با لبه برش تیز است. ظرافت حذف لایه های ماده به ترتیب و نه یک باره ، معمولاً منجر به مقدار کمتری از اعوجاج قطعه می شود. تجهیزات برای شروع عملیات حفاری به طور کلی مقرون به صرفه تر از تجهیزات مورد نیاز برای شروع عملیات مشت زدن ، به ویژه با مواد ضخیم است. علاوه بر این ، مته ها می توانند مواد بسیار ضخیم را بر خلاف ابزارهای مشت یا برش ، به راحتی کنترل کنند. حفاری همچنین می تواند ایجاد سوراخ با ضخامت جزئی کند.تفاوت سوراخ کردن در فلزات مختلف