تیرآهن14آشنایی با انواع آن

تیرآهن در بازار به طور مخصر با نام آهن هم معروف است در واقع وقتی بخواهند در مورد تیرآهن ، قیمت تیرآهن14 و خرید آن صحبت کنند به طور رایج به جای قیمت تیرآهن گفته می شود قیمت آهن.

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

این محصول معمولا از فولاد ساخته می شود زیرا فولاد ویژگی های خوبی دارد. تیرآهن از جنس آهن و برخی فلزات دیگر هم در بازار پیدا می شود. اندازه تیرآهن بر اساس اندازه ارتفاع جان آن محاسبه می شود.

معمولا اندازه تیرآهن را با عنوان سایز تیرآهن مشخص می کنند. سایزهای رایج و پرمصرف تیرآهن بین 10 تا 30 سانتی متر می باشد. به عنوان مثال تیرآهن یعنی تیرآهنی با اندازه جان 140 میلی متر یا 14 سانتی متر.تیرآهن14آشنایی با انواع آن

میلگرد آجدار ۲۸ شاهین بنابA3

کارخانه های سازنده انواع تیرآهن

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

کارخانه های فولاد مختلفی در ایران وجود دارند که انواع مقاطع فولادی و فلزی را تولید می کنند. هر مقطع فولادی به تکنولوژی ، ابزارها و ماشین آلات و تجهیزات خاصی برای ساخته شدن نیاز دارد. در مورد تیرآهن نیز اینگونه است. برخی از کارخانه ها این تجهیزات و امکانات را دارند و می توانند تیرآهن هایی را با استانداردهای مشخص بسازند. ظرفیت تولید تیرآهن در هر کارخانه به عوامل زیادی بستگی دارد. در داخل ایران مهم ترین کارخانه ها و تولیدکنندگان تیرآهن شامل ذوب آهن اصفهان، فایکو، کرمانشاه، اهواز، ظفر بناب، کوثر اهواز، فولاد یزد، فولاد ماهات، فردوس باختر و .. است.از آنجا که در کارخانه ها از روش ها و استانداردهای مختلفی برای ساخت تیرآهن استفاده می شود، ممکن است کیفیت و مشخصات محصولات کارخانه های مختلف با هم متفاوت است.

قیمت ورق سیاه اهواز

از طرفی چون امکان دارد که کارخانه ها حتی با وجود استفاده از یک استاندارد و روش مشترک و مشخص، ممکن است محصولاتی با کیفیت متفاوت با هم تولید کنند. به همین دلیل است که یک تیرآهن با سایز یکسان از دو برند ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشند.  می دانید که برای خرید و فروش فولاد و محصولات فولادی از جمله تیرآهن از وزن آن ها استفاده می شود. در واقع وزن تیرآهن بر قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. پس اگر قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان گران تر از قیمت تیرآهن کرمانشاه با همان سایز است، یک دلیل ارزش برند و کیفیت محصول است و یک دلیل وزن تیرآهن است که ممکن است در دو کارخانه برابر نباشد. دلیل تفاوت وزن هم به روش ساخت مرتبط است.

قیمت ورق برشی ST52

 

تیرآهن14آشنایی با انواع آن

انواع تیرآهن در بازار

فرآیند ذوب شده لیزر برای فولاد سازه ای

تیرآهن را همه دیده اید و تصویر کلی از آن در ذهن دارید اما اگر بخواهیم این محصول را دقیق تر بررسی کنیم می توانیم انواع تیرآهن را به سه مدل زیر تقسیم کنیم:

صفحات درجه بندی شده فولادی

روش های خلاقانه استفاده از ورق های فلزی برای DIY ها

تیرآهن14آشنایی با انواع آن

کاربرد تیرآهن

جوانب مثبت و منفی فولاد کربن

کاربرد و استفاده اصلی تیرآهن در ساخت و ساز است. برای مقاوم سازی ساختمان ها و سازه ها از تیرآهن و مقاطع فولادی مختلف استفاده می شود. وقتی در اسکلت ساختمان و سازه و قیمت های مختلف آن، در تکیه گاه ها، ستونها، دیوارها، سقف ها، دهانه ها و قسمت هایی که باید بارها و نیروهایی را تحمل کنند،

فولاد ضد زنگ در برابر فولاد گالوانیزه

از تیرآهن استفاده می شود، استحکام سازه افزایش می یابد. در برابر نیروی های رفت و برگشتی، زمین لرزه، بارهای وارد شد بر سازه از قسمت های مختلف و بارهای مرده و زنده ساختمان، فولاد با استحکام کششی و مقاومت و خصوصیاتی که دارد، از سازه محافظت می کند.تیرآهن14آشنایی با انواع آن

ترک خوردگی در لوله فولادی و رفع آن