قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

تیراهن در واقع همان طور که در مقالات قبلی هم گفته شد از جمله مهم ترین و کاربردی ترین نوع پروفیل به حساب می آید که در حوزه ساختمان سازی به شدت از ان استفاده می شود . سطح مقطی ان ظاهری به شکل (H)( I)دارد  و از جمله اصلی ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید . وظیفه اصلی این قطعه فولادی تحمل و انتقال بارهایی است که برساختمان وارد می شود تیراهن از دو قسمت کلی تشکیل شده است. قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید .

 1. بال های تیراهن
 2. جان تیراهن

که بحش میانی تیراهن یعنی همان جان تیراهن بخش بخش اصلی ان بخ حساب می آید و لبه های ان که بال تیراهن نامیده می شود. کناره های بالا و پایین تیراهن را  تشکیل می دهد .

مزایای استفاده از تیرآهن در ساختمان سازی

مزایای استفاده از فلز تیر آهن در ساختمان سازی بسیار زیاد و متنوع است صحبت خود را می توانیم این گونه اغاز کنیم که تیراهن ها قطعات از پیش ساخته شده در کارخانه جات هستند و به صورت صنعتی تولید می شوند و تا 90 درصد عاری از خطا و یا خوردگی می باشند به همین علت به صورت گسترده از ان ها در بناگذاری ساختمان های فلزی استفاده می شود . اجرا ونصب تیراهن اسان می باشد و با سرعت انجتم می پذیرد الخصوص در بناگذاری ساختمان های بلند مرتبه و با ارتفاع بالا همچنین مزیت مهم مطلوبی که در استفاده از تیراهن ها وجود دارد امکان توسعه در مراحل بعدی در ساختمان ها می باشد که می توان ساختمان را  مجدد تیرآهن گذاری کرد و توسعه داد  از جمله دیگر مزایای تیراهن ها این است پروفیل های اهنی نسبت به مقاطع سازه های بتنی فضای کمتری اشغال می‌ کنند و از این نظر نیز دارای صرفه اقتصادی می باشند .قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

تیرآهن آهن رسان شامل چه معایبی می شود

تیراهن همان طور مزیت و خواص زیادی دارد شامل معایبی نیز می گردد  یکی از اصلی ترین معایب و مهم ترین آن عدم مقاومت خیلی بالای تیراهن در برابر خوردگی است به این صورت که زمانی که تیراهن در شرایط خاص قرار بگیرد و معرض با اکسیژن و هوا دچار خوردگی و زنگ زدگی می شود و از ابعاد آن کاسته می شود از همین جهت حتما می بایست تمام هزینه های جانبی مثل گاوانیزه کردن فلز و هزینه های نگهداری آن را مد نظر داشت . همچنین ضعف تیراهن تمایل به کمانش هم دارد به طور کلی قطعات فلزی به کمانش تمایل دارد و همین موضوع می تواند یک ضعف بزرگ برای تیراهن ها به حساب آید اصلی ترین معایب در استفاده از تیراهن  در اسکلت ساختمانی و عدم کنترول کافی بر اتصالات قطعات به یک دیگر است به طور کلی در تمام نقلط ججهان اتصال فلزات و قطعات فلزی از طریق پیچ و مهره مخصوص و استاندارد همان مقطع فولادی به یک دیگر متصل می شوند  اما در کشور ایران اغلب وبرحسب تجربه و روند کاری از قدیمی اتصالات از طریق جوشکاری قطعات فلزی به یک دیگر صورت می پذیرد و در برخی موارد که تعداد کمی هم ندارد به دلیل عدم مهارت کافی ومناسب فرد متصدی و عدم کنترول هندس ناظر این اتصالات با کیفیت و مطلوبیت خوبی به یک دیگر جوش داده نمی شوند و در اینده ساختمان ها را با مشکلات ناگواری روبه رو می کنند.

پرکاربردترین نوع تیرآهن در حوزه ساخت ساز به کدام استاندارد های تعلق می گیرد

فلز تیراهن در انواع مختلفی تولید می شند و دارای تنوع نسبتا زیادی در حوزه فولاد هستند که از منظر

 1. شکل ظاهری
 2. خواص مکانیکی
 3. ابعاد
 4. ضخامت
 5. وزن

و.. در صنایع مختلفی به کار گرفته می شوند.

 

 1. تیرآهن IPE :

 این نوع تیر آهن دارای ضخامت بال ثابت بوده و بر اساس استاندارد اروپا تولید می گردد و  با نماد انگلیسی I  نمایش داده می شود .

2.تیرآهن INP:

این نوع تیرآهن بر اساس استاندارد چین و روسیه تولید می گردد و به شکل I می باشد ..

3.تیرآهن IPB :

این نوع تیرآهن  که به آن تیر آهن عریض یا بال پهن هم گفته می شود ،که در بازار با عنوان تیرآهن هاش هم نام گذاری شده است .

 

به طور کلی تیرآهن در سه رده وزنی تولید می شود :

تیرآهن 14 در وزن 120 کیلویی  (سبک)

تیرآهن آهن 14 در وزن  130 کیلویی  (متوسط)

تیرآهن 14 در وزن 140 کیلویی  (سنگین )

تیرآهن  هاش چیست

تیر آهن14 هاش همان گونه که از اسمش پیدا می باشد شکلی ظاهری شبیه به H دارد و در اسکلت سازی فلزی ساختمان ها کاربرد دارد .  تیرآهن14 هاش خود دارای 3 دسته بندی بر اساس کیفیت می باشد :

 1. گروه اول استاندارد جهانی
 2. گروه دوم استاندارد اروپا
 3. گروه سوم استاندارد داخل کشور
ازجمله کاربردهای تیرآهن هاش را نام برده

نکته : یکی از شاخص های خوب بودن تیرآهن 14 هاش تشخیص ترازبندی مطلوب و صحیح تیرآهن می باشد. یکی از تیرآهن های با کیفیت گرو ه تیرآهن های 14 هاش تیرآهن هاش استاندارد اروپا می باشد .

همن طور که گفته شد از تیرآهن 14 هاش در اسکلت فلزی ساختمان استفاده می شود که منجر به تقویت مقاومت ساختمان در برابر مجموع حرکات وارد شده به ساختمان در برابر نیروی های رانشی نظیر زلزله و… می باشد و به دلیل  همین خصلت جز پرکاربرد ترین نوع تیرآهن 14 هاش به حساب می آید .قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

قیمت تیرآهن ۱۸ فایکو

در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irکیفیت تیرآهن فایکو قیمت تیرآهن ۱۴ فایکو قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو جدول وزن تیرآهن فایکو قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت آهن فایکو در مشهد دنیای آهن مشهدقیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 دست دوم مشهد قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت آهن مشهد قیمت اهن کرمانشاه در مشهد  در کانال تلگرام آهن رسان  قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان قیمت تیرآهن 14 اصفهان قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن 14 فایکو در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

تیرآهن لانه زنبوری به چه تیراهنی گفته می شود

تیرآهن14 لانه زنبوری یکی از عمده دلایل استفاده از آناین نوع تیرآهن ویژگی  افزایش طول عمر آن برای سازه می باشد .، اما جدیدا از محبوبیت و فروش آن کاسته شده به دلیل مقاومت پایینی که در برابر برش دارد .قیمت تیرآهن در مشهد

چرا  ان تیرآهن لانه زنبوری گفته می شود

از این جهت که پس از برش و جوش دادن شبیه به لانه زنبور می شود ، و دارای حفره های متعددی می گردد.  در جهت آشنایی بیشتر با این دسته از محصول یکسری مزیت ها و معایبی دارد که گفته می شود و  عبارت است از :

 1. تیرآهن 14لانه زنبوری در جان خود دارای یکسری سوراخ ها و حفره ها می باشد که می تواند مزیت برتری برای عبور لوله ها و دیگر تاسیسات ساختمانی باشد .

 

 1. تیرآهن 14 لانه زنبوری وزن سبکی دارد و باعث می شود موجب صرفه جویی و بهبود هزینه ها شود .

 

 1. تیرآهن 14 لانه زنبوری حتما باید طبق استانداردهای موجود تولید گردد تا زمانی که در سازه ها به کار می رود تخریب نگردد.

 

به همین دلایل به ان ها تیراهن لانه زنبوری گفته می شود.قیمت تیرآهن فایکو در مشهد