قیمت نبشی

امروزه تکنولوژی‌های صنعتی پیشرفت چشمگیری داشتند و ما شاهد ساخته شدن اشکالی بسیار پیچیده در صنایع مختلف هستیم؛ اما جالب است بدانید که بسیاری از این اشکال و ترکیب‌های پیچیده از مواد خام بسیار ساده‌تر به وجود می‌آید و با استفاده از پرداخت این مواد خام انجام عملیات مختلف روی آن‌ها ساختارهای پیچیده‌تری ساخته می‌شوند و به شکل‌های مختلف در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مقاله به بررسی یکی از این مواد خام بسیار پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف ساختمانی و ماشین آلات خواهیم پرداخت و شما را هرچه بیشتر با نبشی و ویژگی‌های آن آشنا خواهیم کرد.

نبشی چیست

بهتر است برای جواب دادن به این سؤال از تعریف علمی آن استفاده کنیم که می‌گوید به هر نوع پروفیلی که سطح مقطع آن به شکل دو ضلع عمود بر هم است نبشی اطلاق می‌شود که این محصول به شکل‌های مختلف در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم می‌توان از این محصول به تنهایی برای ثابت کردن و یا نگه داشتن بخش‌های مختلف در پروژه‌های ساختمانی استفاده کرد و یا با استفاده از ترکیب آن‌ها در کنار یکدیگر و همچنین ترکیب این محصول با المان‌های دیگر شکل‌های پیچیده‌تری را به وجود آورد که مخصوصاً در صنایع ساختمانی و همچنین دیگر صنایع کاربردهای بسیار فراوان و متنوعی دارد. این ماده خام مهم صنعتی دسته‌بندی‌های بسیار گوناگون و متنوعی دارد که هر یک از آن‌ها در جای خود بسیار کاربردی و مهم هستند و در ادامه ما به بررسی انواع آن بر اساس المان‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

قیمت نبشی

دسته بندی انواع محصول بر اساس شیوه تولید

همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفته شد این محصول کاربردهای بسیار متنوعی دارد و به همین دلیل باید شکل‌ها و اندازه‌های گوناگونی نیز داشته باشد و همچنین مقاومت آن نیز یکی از ملاک‌های بسیار مهم و حیاتی به شمار می‌رود. یکی از تفاوت‌هایی که در نوع ساخت این محصول وجود دارد این است که این محصول‌ها معمولاً به دو روش پرسی و فابریک تولید می‌شود.

نبشی پرسی آهن رسان

نوع پرسی به محصولاتی گفته می‌شود که از یک لایه ورق پرس شده ساخته می‌شود یعنی به این صورت که یک ورق با سطح مقطع مشخص به زیر دستگاه پرس می‌رود و سیستم پرس به آن یک زاویه ۹۰ درجه می‌دهد که به این ترتیب این محصول آهنی ساخته می‌شود؛ جنس این محصولات عموماً از ورق‌های فولادی است و تقریباً می‌توان گفت که این نوع سبک‌تری به حساب می‌آیند و برای کاربردهای معمولی‌تر مناسب هستند و سازه‌های سبک را می‌توان با آن‌ها ساخت.

نبشی فابریک

همان‌طور که در بخش قبلی گفتیم نوع پرسی این محصول بسیار سبک‌تر هستند اما برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت بالاتری باشد بهتر است از نوع فابریک استفاده شود؛ این محصولات به دلیل نوع ساخت آن‌ها از مقاومت بیشتر و طبیعتا وزن بالاتری برخوردارند. نوع فابریک به این صورت ساخته می‌شود که در زمان ساخت آلیاژ فولاد و در زمان قالب‌گیری خود ورق‌های فولادی به شکل ۹۰ درجه ساخته می‌شود و به همان شکل از خط تولید خارج می‌شود و دیگر به زیر دستگاه پرس نمی‌رود و آلیاژ آن یک‌دست‌تر و مقاوم‌تر است. از این نوع محصول در ساخت سازه‌های بزرگ مانند سوله‌ها و همچنین ماشین‌آلات بسیار سنگین و ادوات مختلف استفاده می‌شود.

 نبشی بال مساوی آهن رسان

خصوصیت دیگری که باعث می‌شود این محصول‌ها کاربرد متنوع‌تری داشته باشند این است که آن‌ها را در هنگام ساخت به دو شکل بال مساوی و بال نامساوی می‌سازند و هر یک از این انواع در جایگاه خود کاربرد مشخصی دارند. به‌طورکلی در صنایع ساختمانی این محصول را با حرف ال انگلیسی L نشان می‌دهند و زمانی که این محصول مورد استفاده در آن نقشه موردنظر این محصول بال مساوی باشد روبروی آن یک عدد می‌نویسند که نشان دهنده طول هر بال به واحد میلی متر است.

به عنوان مثال زمانی که بر روی یک نقشه ساختمانی500L  را مشاهده می‌کنید این حرف به معنی بال مساوی است که طول هر بال آن ۵۰۰ میلی‌متر یا همان ۵۰ سانتی‌متر است؛ به این ترتیب مهندسان می‌توانند به‌سرعت المان‌های مورد نیاز را روی نقشه بنویسند یا از روی آن بخوانند. نوع سبکی از نبشی بال مساوی در بازار وجود دارد که به آن اسپیرال نیز گفته می‌شود یکی از اندازه‌های 200L در طول ۲ متر تا اندازه 500L در طول ۵ متر تولید می‌شوند.

 

نوع بال مساوی محصول

در بسیاری از صنایع خاص و کاربردهای ویژه ممکن است که به هر دلیلی نیاز باشد که از این محصول با بال‌های نامساوی استفاده شود و یا امکان استفاده از نوع بال مساوی سخت باشد و یا اینکه استفاده از نوع بال نامساوی موجب افزایش سرعت کار می‌شود. خوشبختانه نبشی‌های بال نامساوی در اندازه و ابعاد مختلف ساخته می‌شوند و همچنین آلیاژهای متفاوتی هم در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فولاد و آلومینیوم اشاره کرد که کاربرد بیشتری در صنایع مختلف از جمله ماشین سازی و صنایع ساختمانی دارد؛ همچنین این محصول نامساوی با متریال های مختلف اعم از ST52، 37ST و 44ST تولید می‌شود.

قیمت نبشی

در نقشه‌های ساختمانی این نوع این محصول‌ها را نیز با حرف ال انگلیسی L نشان می‌دهند و مقادیر اندازه دو بال را در کنار آن به شکل یک ضرب می‌نویسند و به عنوان مثال اگر بر روی نقشه نوشته باشند L۲۰۰*۱۰۰ به این معنا است که این این محصول یک بال به اندازه ۲۰۰ میلی‌متر و یک‌بار به اندازه ۱۰۰ میلی‌متر دارد.

قیمت نبشی

وزن و قیمت نبشی ۴ در وب سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.ir قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی بناب قیمت نبشی گالوانیزه در کانال آهن رسان قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی ۵ قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۳ قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت آهن ۱۴قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه در وب سایت آهن رسان  قیمت نبشی 10*10 نمودار قیمت نبشی قیمت نبشی لقمه قیمت نبشی مشهد قیمت نبشی بناب  قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی گالوانیزه قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت قوطی آهن قیمت آهن اهواز در کارخانه آهن رسان  قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت پروفیل آهن رسان  قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی اصفهان قیمت نبشی بناب قیمت نبشی 10*10

از کاربردهای این محصول چه می‌دانید؟

انواع مختلف این محصول علی الخصوص نوع آهنی در اندازه‌ها و ابعاد مختلف کاربردهای بسیار فراوانی در بخش مختلف صنعت دارند که می‌توان از جمله آن‌ها به ساخت خرپا, سازه‌های LSF دکل‌های انتقال نیرو و انواع قاب‌های فلزی به کار رفته در ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اشاره کرد که از مهم‌ترین صنایع مصرف کننده این محصول به حساب می‌آیند. این محصول‌ها طبق نقشه‌ای که برای آن‌ها معین شده است از طریق روش‌های مختلف اتصال به صورت یک جا و یا حالت برش داده شده و اصطلاحاً لقمه‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند و ترکیب‌های پیچیده‌تری را در صنایع مختلف به وجود می‌آورند. نبشی آهنی یکی از مواد خام بسیار مهم است که با استفاده از خلاقیت می‌توانید سازه‌های بسیار مفید و مهمی را به راحتی و با سرعت بسیار بالا بسازید.