قیمت ورق برشی ST52

ورق برشی چیست و انواع آن کدامند. در بین محصولات فولادی ورق ها جایگاه ویژه ای دارند، هم به خاطر کاربرد مستقیم و هم کاربرد آنها در ساخت محصولات دیگر. چند نوع ورق فولادی وجود دارد؟ ورق برشی چیست و انواع آن کدام اند؟ چرا به آن ها ورق برشی می گویند؟ امروز قیمت ورق برشی ST52 چند است؟ با آهن آلات  همراه باشید تا پاسخ تک تک سوالات را دریافت کنید.به محصولات فولادی مسطح که در ابعاد و اندازه های معین (با ضخامت کم) به شکل عموما چهار گوش ساخته می شوند ورق فولادی می گویند.معمولا برای ساخت ورق از روش نورد سرد و یا نورد گرم استفاده می شود. با روش نوردکاری احتمالا آشنا هستید. به طور خلاصه فرایندی که در آن با غلتک کاری (در طی چند مرحله) در دو حالت سرد یا گرم، شمش یا تختال به ورق تبدیل می شود را نوردکاری می گویند.

میلگرد آجدار ۱۲ظفر بناب A3

ورق سیاه به روش نورد گرم تولید می شود و بعد از خروج از خط تولید سطح آن تقریبا سیاه و تیره و کثیف به نظر می آید. این نوع قیمت ورق را در صنایع مختلف استفاده می کنند.ورق روغنی چند مرحله دیگر در دمای محیط و هنگامی که ورق سرد باشد، غلتک کاری و پرداخت می شود. طی این مراحل سطح آن از حالت تیره مات به حالت صاف و صیقلی تبدیل می شود و مقداری از ضخامت آن نیز کم می شود تا به سایز مورد نظر برسد. قیمت ورق برشی ST52از نظر ویژگی های شیمیایی و مکانیکی، ورق های سرد و گرم باهم تفاوت هایی دارند؛ اما در هنگام بسته بندی می توان هر دو را هم به صورت فابریک و هم به صورت برشی و رول شده وارد بازار کرد.

ورق فابریک چیست

به قیمت ورق های فولادی (چه سرد و چه گرم) که قبل از خروجی از خط تولید و بسته بندی باید در اندازه ها و ابعاد استاندارد و معین برش خورده باشند، ورق فابریک می گویند.

ورق برشی چیست

ورق های فولادی که در هنگام خروجی از خط تولید به صورت رول کویل شده و بسته بندی می شوند را ورق برشی می گویند. ورق برشی از آن جهت برشی نامگذاری شده است که مصرف کننده می تواند بر اساس نیاز و کاربرد ورق، آن را در ابعاد طولی دلخواه برش بزند.

روش های برش ورق

ورق فولادی در پروسه تولید، معمولا با قیچی یا گیوتین بدر حالت سرد یا گرم در ابعاد معین برش داده می شوند. قیمت ورق برشی ST52 . ورق های رول شده که سرد می شوند و در بازار عرضه می شوند، توسط مصرف کننده و با ابزار های مختلف برش میخورد. مهمترین روش ها و دستگاه های برای برش ورق:

در میان این دستگاه ها، برش با گیوتین کاربرد و محبوبیت بیشتری دارد. گیوتین دقیق و سریع است. خاصیت فلز را در هنگام برش تغییر نمی دهد و انواع ورق ها به خصوص ورق های نازک را به راحتی برش می دهد.

اما برای برش دادن ورقه های با ضخامت بالا می توان از دستگاه های دیگری مثل هوابرش استفاده کرد که با گاز و اکسیژن کار می کند.

دستگاه های برش پلاسما و سی ان سی نیز قیمت بالایی دارند به همین دلیل در کاربردهای خاص ورق از آنها استفاده می شود.

ورق برشی چه کاربردی دارد

ورق های برشی را همانند ورق های فابریک می توان در صنایع مختلف به کار برد؛ اما استحکام و مقاومت ورق های برشی بالاتر است و آنها را برای استفاده در موارد زیر مناسب می سازد:

انواع ورق برشی

همانطور که گفته شد ورق های فولادی در انواع مختلفی تولید می شوند که می توان آنها را هم به صورت فابریک و هم به صورت برشی تولید کرد؛ بنابراین ورق های برشی مختلفی می توان ساخت:

قیمت ورق برشی

قیمت ورق به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. قیمت مواد اولیه، نرخ ارز، قمت آهن قراضه، شرایط محیطی، قیمت دستگاه های برش و … همه بر قیمت ورق برشی تاثیر می گذارند. به همین دلیل شاهد نوسانات در بازار آهن و قیمت ورق هستیم. قیمت ورق برشی ST52

در صورت نیاز به دریافت مشاوره، استعلام قیمت ورق، دریافت پیش فاکتور و خرید انواع ورق فولادی با آهن آلات شکوهیان تماس بگیرید.