قیمت ورق سیاه اهواز

ورق فولادی یک محصول فوق العاده پرکاربرد در صنایع بزرگ و کوچک است. این محصول در اندازه های مختلف ساخته می شود و برای تولید آن همانند بسیاری از محصولات فولادی و فلزی از استانداردهایی استفاده می شود. ورق فولادی بر اساس نوع آلیاژ فولادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد، دارای خواص مکانیکی و فنی خاصی است. مثلا اگر فولاد استیل ضد زنگ در ساخت ورق استفاده شود، این نوع ورق در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارای مقاومت بالایی خواهد بود و مناسب برای استفاده در محیط های مرطوب و خورنده است. در این نوشته به معرفی و توضیح در مورد قیمت ورق سیاه می پردازیم با ما همراه باشید.قیمت ورق سیاه اهواز

قبل از خرید ورق فولادی باید به ویژگی های مهم آن توجه داشته باشید. اندازه ورق و نوع آن در کاربرد بسیار مهم است. ورق کارخانه های مختلف با هم تفاوت هایی دارد. قیمت ورق سیاه به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه هر عامل را بررسی خواهیم کرد.

انواع ورق فولادی و فلزی

ورق یک قطعه معمولا فلزی است که در ابعاد استاندارد طولی و عرضی و در ضخامت های استاندارد ساخته می شود. اگر ضخامت ورق کم باشد و بتوان آن را به صورت رول بسته بندی و ارائه کرد، معمولا عرض و ضخامت ورق را استاندارد در نظر گرفته و به صورت رول تولید می کنند، هر رول ورق در کارخانه های مختلف دارای وزن مشخصی است که بر اساس نوع، جنس، ضخامت و عرض آن متفاوت می باشد. البته به نوع کارخانه هم بستگی دارد. رول ورق را بعدا صنایع و مصرف کنندگان بر اساس میزان نیاز و نوع مصرف خود با ابزارهای برش کاری مناسب در اندازه های طولی مختلف برش می دهند. برشکاری ورق بر اساس نوع آن باید با ابزار و تحت شرایط خاصی صورت بگیرد تا خصوصیات و ویژگی های فنی و مکانیکی آن تغییر نکند و یا از بین نرود.قیمت ورق سیاه اهواز

به ورق فولادی برش داده شده ورق برشی نیز گفته می شود. همچنین در بازار آهن آن را با نام ورق برش خورده نیز می شناسند. ورق فلزی را اگر بخواهند در سایز مشخص و با ضخامت های بالا تولید کنند معمولا آن را به صورت فابریک می سازند.. هم قیمت و هم کیفیت ورق فابریک بهتر و بالاتر از نوع برشی آن است.

ورق فلزی بر اساس جنسی که دارد دارای تنوع زیادی است. مثلا ورق آلومینیومی، ورق فولادی، ورق استیل، ورق آهن، ورق مس و .. را می توان نام برد.  ورق سیاه نوعی ورق فولادی است. از آنجا که فولاد نیز نوعی آلیاژ از آهن محسوب می شود و خود دارای آلیاژهای مختلفی است، می توان تعداد زیادی از انواع ورق فولادی را نام برد که بر اساس نوع آلیاژی که دارند با هم تفاوت هایی دارند. مثلا ورق سیاه که از نوع فولاد st37 است دارای مقاومت کششی خوبی است  و معمولا در کاربردهای ساختمانی و ساخت و ساز بیشتر استفاده می شود.

ورق سیاه چیست

ورق سیاه نوعی ورق فولادی است. جنس آن معمولا از نوع فولاد st37 است. وقتی این محصول ساخته می شود بعد از خروج از پروسه نوردکاری، سطح آن سیاه، مات، کدر و کثیف می شود. این مهم ترین دلیل برای نامگذاری ورق سیاه است. سیاه بودن سطح ورق فولادی گرم نورد به خاطر اکسید سطحی، زنگ زدگی و پوسته پوسته شدن در اثر غلتک کاری و نورد گرم است. زیرا این ورق در دمای بالا تحت فشار و کشش قرار می گیرد و با پاشیده شدن آب و سرد و گرم شدن های پی در پی و البته نوع و جنس فولاد استفاده شده برای ساخت آن، رنگ ظاهری آن به صورت سیاه  است.قیمت ورق سیاه اهواز

اما ورق سیاه نوع دیگری نیز دارد که هم کاربرد ساختمانی و بیشتر کاربرد صنعتی دارد. به همین دلیل به آن ورق سیاه صنعتی یا ورق st52 گفته می شود.

کاربرد ورق سیاه در بازار

همانطور که گفته شد ورق فولادی از محصولات بسیار کاربردی و مهم صنایع مختلف است. این محصول در سایزهای مختلف ساخته می شود تا برای ساخت انواع ماشین آلات، قطعات صنعتی، ساخت و سازها و … مورد استفاده قرار بگیرد. در بازار آهن و فولاد طیف گسترده ای از انواع ورق فولادی را می توانید پیدا کنید که در قیمت های مختلف عرضه می شوند.

از مهم ترین کاربردهایی که برای ورق سیاه می توان نام برد به استفاده از آن در:

اشاره کرد. این کاربردها بسیار گسترده تر هستند و ما در اینجا تنها تعداد کمی را نام بردیم.

قیمت ورق سیاه

برای خرید ورق فولادی از جمله برای خرید ورق سیاه باید وزن آن را محاسبه کرد، نوع کارخانه تولید کننده ورق مشخص باشد، استاندارد ساخت و ابعاد و اندازه  و ضخامت آن نیز مهم است. بنابراین قیمت ورق st37 به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه معرفی می کنیم. ممکن است این عوامل موجب نوسان قیمت ورق و سایر محصولات فلزی و یا فولادی باشد.

عوامل موثر بر قیمت ورق

ورق سیاه ممکن است به همان صورتی که از خط تولید خارج شده است مورد استفاده قرار بگیرد و یا اینکه می توان آن را پولیش کاری، سمباده زنی و اسیدشویی کرد، حتی می توان ورق سیاه را گالوانیزه کرده و یا پوشش هایی بر آن قرار داد تا میزان مقاومت بالاتری به دست آورد. معمولا ورق سیاه را اسید شویی می کنند تا آلودگی های سطحی آن تمیز شده و علاوه بر زیبایی ظاهری، دوم، استحکام و طول عمر آن نیز افزایش یابد.قیمت ورق سیاه اهواز