هزینه خرید میلگرد و فاکتورهای موثر در آن

قیمت میلگرد آهن رسان

از موضوعات مهمی که هر مهندس ساختمان و هر مهندس عمرانی به آن توجه می کند، تأمین مصالح مناسب با کمترین قیمت است. همواره این دغدغه وجود داشته است که در کنار تأمین مصالح مناسب و با کیفیت، کمترین هزینه ممکن هم پرداخت شود. ایجاد توازن میان این دو کاری است که باید با تحقیق و توسعه صورت بگیرد. قیمت میلگرد از آن جهت که سهم زیادی در میان مصالح مورد نیاز در هر سازه ای دارد، بسیار مهم است. تیرآهن و میلگرد دو مقطعی هستند که به مقدار زیادی در ساختمان های فولادی و سازهای فلزی کاربرد دارند. قیمت این دو هزینه های تمام شده سازه و ساختمان را مشخص می کنند.

چه عوامل و فاکتورهایی بر قیمت روز میلگرد تأثیر می گذارند

اگر در بازار آهن و فولاد دستی داشته باشید، متوجه این موضوع شده اید که محصولات آهنی فلزی گاهی نوسانات شدیدی را در قیمت خود دریافت می کنند؛ اما چه چیزی باعث بروز چنین اتفاقی و نوساناتی در نرخ آهن و فولاد می شود؟ آیا می توان قیمت محصولات فولادی و فلزی را پیش بینی کرد. چه زمانی برای خرید میلگرد و تیرآهن مناسب است. در ادامه چیزهایی که بر تب و تاب بازار آهن تأثیر می گذارند را معرفی می کنیم.

قیمت میلگرد

عواملی همچون نرخ ارز و دلار، قیمت نفت و حامل های انرژی و به تبع آن هزینه حمل و نقل، نوسان در میزان تقاضا، تغییرات فصلی و مناسبات و رخدادهای مهم سیاسی منطقه ای و جهانی، قیمت آهن قراضه و مواد اولیه همه بر قیمت محصولات فولادی و فلزی تأثیر می گذارند.

کاربرد میلگرد های آهن رسان

این مقطع فولادی به مقدار زیادی در آرماتوربندی و مقاوم سازی بتن مورد استفاده قرارمی گیرد. آرماتور بندی چیست؟ وقتی میلگردهای فولادی را به صورت شبکه ای به هم متصل می کنند تا درون آن ها بتن ریخته شود، به این کار شبکه بندی میلگردها، آرماتور بندی گفته می شود و به میلگردهایی که در این امر نقش دارند، اصطلاحاً آرماتور گفته می شود.این روزها میلگرد در دکوراسیون و زیباسازی نیز مورد استفاده قرار می گیرید. باغ ها و فضاهای سبز زیادی را می توانید پیدا کنید که در قسمت های مختلفشان از میلگرد استفاده شده است. گلدان‌ها و درخت هایی که با میلگردها تزئین شده اند، پل هایی که بر روی برکه ها و رودخانه های کوچک مصنوعی با استفاده از میلگرد ساخته شده اند و محصولات دیگری که در صنایع به عنوان تکی و یا به عنوان بخش از یک وسیله، ابزار یا ماشین مورد استفاده قرارمی گیرند. انواع بولت را در نظر بگیرید که ماده اولیه ساخت آن ها نوعی میلگرد است.

میلگرد چند نوع دارد

میلگردها همچنین بر اساس روش ساخت نیز به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: میلگردهایی که به روش آلیاژی ساخته می شوند و در انتهای خط تولید به آرامی و در دمای اتاق سرد می شوند. این نوع میلگرد در تمام قسمت ها دارای کیفیت و مشخصات یکسان هستند. نوع دوم میلگردهایی که به روش ترمکس ساخته می شوند. در روند ساخت میلگرد ترمکس از فولاد معمولی با کیفیت معمولی استفاده می شود و برای اینکه ضعف استحکام میلگرد تولیدی را برطرف و جبران کنند در هنگان خروج از خط تولید آن را از میان لوله های آب سرد عبور داده تا خیلی سریع سرد شوند. این سرد شدن ناگهانی باعث سخت شدن سطح میلگرد می شود در حالی که قسمت های داخلی و مغز میلگرد همچنان نرم است و استحکام بالایی ندارد. قطعاً می توانید حدس بزنید که قیمت میلگرد در هر یک از این دسته ها با هم متفاوت است.

قیمت میلگرد

چند نوع میلگرد دیگر که در بتن استفاده می شوند

  1. میلگردهایی نیز وجود دارند که پس از تغییر شکل در بخش هایی از ساختمان و در داخل بتن استفاده می شوند. به عنوان مثال میلگرد راستا، اودکا، خاموت، خرپا، خرکی و چند مورد دیگر که در کنار دیگر مصالح ساختمانی باعث مستحکم شدن سازه و بخش های بتنی و فولادی آن می شوند.
  2. خصوصیاتی هستند که مختص میلگردهای ساده است، مثل قابلیت جوشکاری و شکل دهی و ویژگی هایی مثل استحکام تسلیم بالا در میلگردهای آجدار بالاتر است.

میله فولادی

 

قیمت میلگرد در وب سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.irدر زمستان کاهش قیمت میلگرد در روزهای اینده آهن رسان  پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۰ قیمت آهن کیلویی قیمت آهن ۱۴ نمودار قیمت آهن  قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد ۸ بناب قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت میلگرد بناب نمودار قیمت میلگرد قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه قیمت میلگرد اهوازقیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد سایت آهن رسان بناب قیمت میلگرد اهواز کاهش قیمت میلگرد در روزهای اینده نمودار قیمت میلگرد قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه آخرین قیمت میلگرد آهن رسان  قیمت یک تریلی میلگرد قیمت میلگرد آسرون قیمت میلگرد ۲۰ قیمت میلگرد آذر 99 پیش فروش میلگرد قیمت میلگرد در تنکابن قیمت میلگرد و سیمان است.

مشخصات مهم میلگرد چیست

میلگرد ها باید بتوانند مقاومت کششی بتن را تقویت کنند بنابراین باید دارای استحکام بالا و استحکام کششی بالایی داشته باشند تا در برابر فشارها و نیروهای وارد شده واکنش مناسبی از خود نشان دهند. استحکام تسلیم، استحکام کششی، میزان ازدیاد طول، میزان مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی که ناشی از عوامل خورنده ای مثل مواد شیمیایی و روغنی، مواد اسیدی و بازی، اکسیژن و رطوبت هوا، آب شور دریا و … از موارد مهمی است که نه تنها میلگرد بلکه محصولات و مقاطع فولادی دیگری که در صنایع مختلف استفاده می کنند باید داشته باشند. البته محصولات کمی هستند که همه این ویژگی ها را با خود به همراه داشته باشند. برخی ویژگی ها نیز هستند که نمی توانند به طور همزمان با هم وجود داشته باشند. به عنوان مثال برخی آلیاژهای فولاد دارای سختی و استحکام و مقاومت بسیار بالایی هستند ولی قابلیت جوش‌پذیری خوبی ندارند این درحالی است که آلیاژهای دیگری از فولاد که نرم تر هستند و سختی کمتری دارند، جوش پذیر هستند.برخی آلیاژهای فولاد دارای خاصیت نسوز بودن هستند به این معنی که در دماهای بالا مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند از این مواد و آلیاژها معمولاً برای ساخت مخازن، لوله ها و تأسیساتی استفاده می شود که در معرض گرما و دمای بسیار بالایی هستند و باید دما و فشار زیادی را تحمل کنند.