آشنایی با انواع و قیمت ورق A516

شاید برای شما هم نام ورق a516 به گوشتان خورده باشد اما ندانید که این ورق چیست و یا چه کاربرد هایی دارد ما در این مطلب به معرفی و کاربردهای این نوع ورق برای شما عزیزان خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید. قیمت ورق A516 امروز در بازار را از ما بپرسید.

معرفی ورق a516

ورق فولادی A516 گروهی از ورق های فولادی ساخته شده است که کاربرد های زیادی در صنایع دارد ورق های فولادی A516 دارای مقاومت کششی بالا و سرعت انبساط قابل قبولی هستند و برای خم شدن و عدسی شدن دیواره مخازن استفاده می شوند. حال منظور ازمقاومت کششی که میگوییم چیست؟ در فیزیک به نیروی کششی که توسط طناب، کابل، زنجیر و مانند آن وارد می شود جسم کششی گفته می شود کشش مخالف فشار است.  قیمت ورق a516 فولاد مبارکه تعداد زیادی از کیفیت ها و ویژگی های خوب مانند طراحی بی عیب، صاف، مقاوم در برابرخوردگی، مقاوم در برابر فرسایش، مقابله بزرگتر با فرسایش و درستی ابعاد بزرگ را ارائه می دهد. ازجمله کشور ها و شرکت هایی که ورق a516 را تولید میکنند شرکتهای پالایش داخلی عمدتا فولاد مبارکه ایران، فولاد اکسین، فولاد کاویان وکشورهای خارجی کشورهای آلمان، چین، شرکت ایلیج اوکراین، شرکت پوسکو کره جنوبی، شرکت دوفرکو بلژیک و…هستند.

آشنایی با انواع و قیمت ورق A516

یکی از نکاتی که در هنگام خرید این محصول باید در نظر بگیرید گواهینامه های معتبر محصول است این گواهینانه ها محصول را از نظر ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی تایید و کیفیت و خواص آنها را بیان میکنند. منظور از ترکیبات شیمیایی، وجود مقدار مشخصی از هر یک از عناصری است که در ساخت این نوع ورق به کار رفته میباشد. این ترکیبات شیمیایی باعث ایجاد بهبود و کیفیت ورق فولادی a516 میشود علت نام گذاری این ورق به نام ورق فولادی به میزان تفاوت موجود در ترکیب عناصر از جمله کربن، منگنز، مولیبدن، کروم، نیکل و…است مثلا داشتن عنصر کروم باعث بالا رفتن مقاومت ورق a516 میشود. همچنین وجود عنصر هایی خاص مثل مولیبدن و نیکل خواص مکانیکی ورق مثل تنش، کشش و…را بهبود میبخشد. خرید ورق A516

ورق a516 چه کاربردهایی دارد؟

ورق a516 در صنایع زیاد و مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد یکی از اصلی ترین کاربردهای ورق فولادی A516 این است که می تواند در صنعت مخازن و دیگهای بخار استفاده شود. این نوع ورق فولادی با کیفیت بالا برای ساخت دیگ بخار و مخزن تحت فشار که به طور ایده آل با استانداردهای بالای صنعت نفت و گاز وپتروشیمی مطابقت دارد استفاده میشود. همچنین از ورق کربنی a516 برای ساخت تجهیزات کوره ها استفاده میشود و در نیرو گاه های هسته ای نیز کاربرد دارد. لازم است بدانید که این نوع ورق در گرید های مختلف تولید میشود که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

گرید های مختلف ورق a516 آهن رسان

با توجه به سطوح مختلف مقاومت، صفحات a516 در چهار درجه (گرید های ۵۵، ۶۰، ۶۵ و ۷۰) تولید می شود. حداکثر ضخامت صفحات فقط با ظرفیت ترکیب شیمیایی برای پاسخگویی به نیازهای خاصیت مکانیکی محدود میشود. منظور از خصوصیات مکانیکی کشش و تسلیم این نوع ورق است خصوصیات مکانیکی مانند استحکام کششی، مقاومت تسلیم و کشیدگی باید با یک تست کشش برای صفحات تعیین شود. ورق فولادی A516 Gr 60 و ورق فولادی A516 Gr 70 بیشترین کاربرد را در صنعت ذخیره سازی دیگ بخار دارند ورق فولادی A516 Gr 70 در مقایسه با ورق فولادی A516 Gr 60 دارای کیفیت بهتر، ویژگی های جوشکاری بهتر و انعطاف پذیری بهتر است. در حقیقت تفاوت بین گریدهای مختلف که بیان کردیم در تحمل فشار و دما، قابلیت لنز، آزمایش کشش و تست ضربه است. همچنین گرید های 60، 65 و 70 در گیاهان فرآوری شیمیایی و فرآوری مواد غذایی نیز مورد استفاد قرار میگیرند.قیمت ورق A516 کارخانه اکسین

آشنایی با انواع و قیمت ورق A516

ضخامت هر کدام از این نوع ورق ها به صورت زیر بیان شده است:

۳۰۵ ۵۵

۲۰۵ ۶۰

۲۰۵ ۶۵

۲۰۵ ۷۰

صفحات A516 Gr 65

قیمت روز ورق a516 گرید 65 به دلیل بهترین کیفیت مواد اولیه و تجهیزات مدرن مورد استفاده در ساخت آن دارای عمر طولانی تر، صحت ابعادی فزاینده، تقابل بزرگتر در برابر فرسایش و مقاومت ستودنی هستند. از این صفحات در ساخت تاسیسات نفتی، دیگهای بخار، دستگاه های خوراکی، مبدل های حرارتی، خطوط لوله، مخازن تحت فشار، مخازن ذخیره سازی، شیرآلات، فلنج ها و اتصالات، کندانسورها و درب های لوله ها / اتصالات لوله ها استفاده می شود. ورق های a516 GR 65 در مناطقی که با کلرید زیاد مواجه هستند به ویژه سواحل و جاده های بسیار نمک زده ارزش زیادی دارند.

صفحات A516 Gr 55 آهن رسان

ورق a516 گرید 55 بیشتر برای مخازن تحت فشار با دمای پایین تر و ساخت نیروگاه های نفت وگاز مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحات A516 Gr 60

صفحه A516 Gr 60 در درجه اول برای سرویس دهی در مخازن تحت فشار جوشکاری شده است که بهبود مقاومت در برابر آن مهم است. در همین حال این صفحات در اندازه ها و شکل های مختلف به مشتریان ارائه می شود. این ورق در فرم های مختلفی مثل فویل، رول، ورق ساده، ورق شیم، نوار، تخت، خالی (دایره)، حلقه (فلنج) تولید میشود همچنین میزان مقاومت و شکل آن به صورت نرم، سخت، نیمه سخت، یک چهارم سخت، سخت فنر و غیره ارائه میشود.

صفحات a516 Gr 70

خرید ورق a516 گرید 70 برای گرما و وزنهای متغیر مناسب است و در بخش هایی مثل پتروشیمی کاربرد زیادی دارد. جالب است بدانید در ساخت پل ها، راه آهن، قطعات خوردو و کامیون نیز از این نوع صفحه استفاده میکنند. این صفحات در فرم هایی مثل کویل، رول، پلیت و … دربازار موجود هستند و در برابر خوردگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهند.

 ورق

قیمت ورق  آهن رسان وارداتی نمودار قیمت ورق سیاه ورق a516 اکسین قیمت ورق گیلان قطعات ورق st52 3 قیمت ورق کاویان قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت ورق st 3 قیمت ورق a516 gr 70 ورق a516 گرید 70 نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 قیمت ورق روغنی 70 قیمت ورق گالوانیزه 7 میل قیمت ورق st37 قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر کیفیت ورق گیلان تولید ورق فولاد مبارکه  موجود در انبار آهن رسان ورق فولادی کارخانه تولید ورق تهرانتولید ورق گالوانیزه شرکت نورد و قطعات فولادی  قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت قوطی آهن قیمت ورق آهن قیمت ورق a516 gr 70 ورق a516 گرید 70 آهن رسان نمودار قیمت آهن قیمت آهن اصفهان  ورق آلیاژی چیست نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق استیل دکوراتیو در پیچ اینستاگرام آهن رسان قیمت ورق a516 اکسین قیمت ورق گرم قیمت ورق سرد قیمت ورق st37 اکسین قیمت ورق استیل براق نگیر با ahanresan همراه باشید.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب برای شما بیان کردیم ورق a516 به دلیل کیفیت خوب کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد و در گرید های مختلف برای مشتریان ارائه میشود. مشتریان میتوانند با توجه به نوع کاربردشان آن را تهیه کنند و یا سفارش دهند قیمت این نوع ورق با توجه به کاربرد آن متفاوت است.