پل آهنین چگونه ساخته می شود

 

میلگرد آجدار ۲۸ نیشابور A3

 

پل آهنی در Coalbrookdale در Shropshire ، انگلستان ، اولین پل (یا در واقع سازه مهندسی عمران) در جهان بود که به طور کامل از چدن ساخته شده است. شرق شروپشایر به لطف رسوبات ذغال سنگ در نزدیکی سطح یک منطقه مهم صنعتی بود و در اینجا بود که انقلاب صنعتی متولد شد. پل آهنین چگونه ساخته می شود

کاوش در 3 فرآیند ساخت فلز

 

شروع و ساخت

این پروژه در سال 1775 آغاز شد ، زمانی که گروهی از جمله آبراهام داربی سوم ، توماس فارنولز پریچارد و جان ویلکینسون علاقه مند به ایجاد یک پیوند فیزیکی بین Coalbrookdale و معادن ، ریخته گری ها و معادن در جنوب رودخانه Severn شدند. در منطقه زغال سنگ و صنعت به وفور یافت می شد ، اما از روی رودخانه سیورن پلی نبود که بتواند کالاها و مردم آن را حمل کند. در سال 1776 ، پادشاه جورج سوم اجازه ساخت پل عوارضی بر روی رودخانه را داد.

 

توماس پریچارد (یک معمار محلی) کار طراحی پل را به خود اختصاص داد و در سال 1777 طرحی با دهانه 27 متر موافقت شد. با این حال ، پریچارد بعداً در همان سال درگذشت و کار ساخت این سازه خارق العاده را به داربی واگذار كرد. پل آهنین چگونه ساخته می شود

 

فولاد ضد زنگ درتولید و داروسازی

قبلا از چدن اجتناب می شد به عنوان ماده ای بسیار گران قیمت برای استفاده در سازه های بزرگ ، اما کوره بلند در Coalbrookdale هزینه تولید آن را کاهش داد. چدن ماده ای شکننده است بنابراین دارای ترک های سطحی است. به منظور جلوگیری از انتشار این ترک ها ، قوس به صورت فشرده نگه داشته می شود. فشرده سازی در یک ساختار زمانی است که تمام نیرو به سمت پایین هدایت شود. پل های قوسی ساختارهای نیم دایره ای هستند که بارها را بر روی تکیه گاه ها منتقل می کنند.

 

در سال 1778 تکیه گاه های پل کامل شده و در سال 1779 ریخته گری های عظیم آهن ساخته شد. دو دنده اول در ژوئیه 1779 نصب شد که وزن هر یک 5 تن بود و در پاییز روبن اصلی آهن تکمیل شد. اتمام نهایی بطور قابل ملاحظه ای بعد ، در سال 1781 ، پس از اتمام جاده های نزدیک شد. این پل تأثیر گسترده ای بر جامعه محلی و اقتصاد ، طراحی پل و استفاده از چدن در ساختمان ها داشت. پل آهنین چگونه ساخته می شود

 

الکتروژن آلومینیوم چه کاری انجام می دهد

طاق سرانجام 30.5 متر طول داشت ، با پنج دنده قوسی ، هر یک در دو نیمه ریخته شد. اگرچه این پل از آهن ساخته شده است و اولین نوع آن است ، اما ساخت آن سابقه ندارد. روش انتخاب شده برای ایجاد سازه و جزئیات ساخت و ساز به شدت تحت تأثیر ساخت و سازهای چوبی و نجاری بود که کارگران داربی با آن آشنا بودند.

 

اتصالات کوره ای کور ، که در آن فقط نیمی از ضخامت آهن به شکل یک کبوتر است ، دنده های قوسی را به رادیال ها متصل کنید در حالی که اتصالات مورب (توسط گوه ها محکم می شوند) ، دنده ها را به اعضای افقی و عمودی در هر انتهای اتصال دهید پل

 

 

 

تمام اجزای اصلی در طی سه ماه و بدون یک حادثه و با مانع کمی برای قایق های موجود در رودخانه جمع شدند. این احتمال وجود دارد که داربست چوبی به عنوان تکیه گاه در هنگام نصب دنده ها و ایجاد یک دامنه موقت برای عبور ترافیک رودخانه از زیر آن استفاده شده باشد. پل آهنین چگونه ساخته می شود

روش های هوشمندانه برش و خم میلگرد

 

در طغیان بزرگ سیورن و وای ، بین 10 تا 12 فوریه 1795 ، پل آهنی تنها پلی بود که بدون آسیب باقی مانده بود ، که فقط به عنوان یک شگفت مهندسی معاصر و تبلیغات در مورد امکانات سازه های فلزی به وضعیت خود افزود.

 

سایت و وضعیت میراث جهانی

با اتمام این پل ، در اواخر قرن هجدهم ، تنگه Ironbridge به عنوان یکی از پیشرفته ترین مناطق تکنولوژیکی در جهان مشخص شد. این موفقیت زمانی مورد استقبال جهانی قرار گرفت که در سال 1986 ، زمانی که تنگه آیرونبریج به عنوان اولین مکان از هفت مکان انگلستان که از طرف یونسکو (سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد) به عنوان میراث جهانی اهدا شد ، برای جشن گرفتن سهم منطقه در جامعه صنعتی و برای پلی که “تأثیر قابل توجهی در پیشرفت در زمینه های فن آوری و معماری داشت.”

وشهای نگهدارنده فشار

این پل اکنون یک ساختمان درجه یک است که در آن لیست شده است. پل آهنین چگونه ساخته می شود

 

 

پروژه ترمیم

در نوامبر 2017 ، میراث انگلیس یک پروژه سرمایه گذاری گسترده برای تأمین آینده پل آهنین راه اندازی کرد.

قیمت ورق سیاه اهواز

یک بررسی از ساختار پل انجام شد ، نقشه برداری از تنش ها و ضعف ها با جزئیات بی سابقه ای. این تفاوت در اجزای ظاهراً یکسان و همچنین تعمیرات مختلفی را که طی قرن ها انجام شده نشان داد. این بررسی نشان داد که تا چه اندازه تسمه های فلزی پیچ خورده در اطراف آهن آلات اصلی از کار افتاده است ، و همچنین ترک خوردگی و برش بد وجود دارد.

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

زمین شناسی تنگه مشکلات سازه ای این پل را ایجاد کرده است. تاج طاق در اثر حرکت تدریجی دیواره های تنگه تقریباً 10 سانتی متر بالا رفته است. تلاشی برای بهبود این امر در دهه 1970 انجام شد ، زمانی که یک قوس معکوس بتونی عظیم در زیر رودخانه مستقیم زیر پل نصب شد.

اتصال فلزات گروه پلاتین: برنامه های الکترونیکی

این پروژه اولین درخواست جذب سرمایه گذاری جمعی انگلیس از میراث انگلیس خواهد بود… به هزینه 3.6 میلیون پوندی کمک می کنند. با این حال ، قبلاً یک میلیون یورو (885،000 پوند) کمک مالی یک اعتماد آلمانی به دست آورده اید ، درخواست تجدید نظر فقط 25000 پوند است.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

این پروژه مرمت 19 ماه به طول می انجامد و در دو قسمت در حال انجام است و اجازه می دهد پل برای عابران پیاده باز بماند.

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

درخواست تجدیدنظر در مقایسه با 1 ماه پیش بینی شده در یک هفته به 40،000 پوند رسید.