قیمت پروفیل

یکی از راه‌های تولید مواد اولیه برای ساخت محصولات پروفیلی ساختمانی یا صنعتی احیاء دوباره ضایعات آهن است. به طور کلی قطعات فلزی که به علت اصطحکاک، شکستگی، پوسیدگی و یا هر تغییر فیزیکی یا شیمیایی تغییر حالت دهند و غیر قابل استفاده شوند قراضه فلز یا ضایعات فلزی می‌گویند.که طی فرایندی دوباره به قطعات جدیدی برای استفاده دوباره تبدیل می‌شوند که یکی از این نوع از کاربردها را می‌توان استفاده به عنوان پروفیل دانست. در ادامه در رابطه با این موضوع اطلاعات بیشتری را به شما خواهیم داد.

شیوه استفاده از قراضه آهن

معمولا از قراضه آهن بعد از ذوب شدن و تبدیل آن به شمش برای استفاده مجدد در صنعت فولاد سازی استفاده می‌شود. برای تولیدات مختلف و ذوب ضایعات آهن بره کوره‌هایی با درجه حرارت متفاوت نیاز است که ابتدا آهن‌های نازک در کوره ریخته می‌شود چون نازکتر‌ها زود تر ذوب می‌شود و باعث می‌شود که کوره داغ‌تر شود و آماده ذوب برای آهن‌های کلفت‌تر شود. پس از ذوب، مواد افزودنی را به مواد داخل کوره اضافه می‌کنند تا به یک شمش استاندارد تبدیل شود.

قیمت پروفیل

بازیافت آهن،آهن رسان و مزایای آن برای طبیعت و انسان چیست؟

وجود ضایعات در طبیعت خطراتی به همراه دارد که بهتر است بازیافت شوند. آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا طی تحقیقاتی اعلام کرده مزایای بازیافت ضایعات آهنی تا 90 درصد صرفه جویی در مصرف مواد خام، 70 درصد صرفه جویی انرژی، 86 درصد کاهش آلودگی هوا را در پی خواهد داشت. به عنوان مثال اگر یک تن ضایعات آهن بازیافت شود 115 کیلو گرم صرفه جویی در مصرف آهن و 625 کیلو گرم در مصرف زغال سنگ صرفه جویی خواهد شد.

 کاربرد ضایعات آهن چیست و چرا باید آن را بازیافت کنیم؟

با یک دید کلی بازیافت ضایعات باعث کاهش 86 درصد آلودگی هوا، کاهش 40 درصد مصرف آب و کاهش 76 درصد آلودگی آب می‌شود.

نقش ضایعات در تولید ورق‌های فولادی

چندین نوع ورق فولادی مهم از ترکیبات ضایعات با دیگر مواد مانند کربن تهیه و ساخته می‌شود. که از جمله ورق ضد سایش است این یک ورق فولادی با کربن بالا است که باعث می‌شود در برابر خورندگی مقاوم‌تر و سخت‌تر باشد. کاربرد این ورق‌های فولادی در پل‌ها، ساختمان‌ها، قطعات خودرو و کامیون، واگن‌های راه آهن، کانتینرها، باکس‌های فولادی، تیرهای چراغ برق و دکل‌ها و … است.همچنین ساخت ورق‌های دریایی که به ورق فولادی نورد گرم معروف است و برای تولید سازه‌های کشتیرانی استفاده می‌شود حاوی عناصر شیمیایی خاصی است که در برابر خوردگی و دماهای سرد مقاوم است.

ناخالصی‌های موجود در ضایعات

برای بازیافت مجدد قراضه‌ها ابتدا باید ناخالصی‌های آن جدا شود بیشترین ناخالصی‌ها شامل خاک، سنگ، کلوخه‌های معدنی، نخاله‌های ساختمانی، مواد پترو‌شیمی‌(رنگ، پلاستیک، انواع روغن‌ها) ، قطعات الکترونیکی (برد کامپیوتر و…)، فلزات غیر همنام (مس، کرم، نیکل، سرب) و… که همه این‌ها طی فرآیند مخصوص جدا شده و در مراحل جداگانه‌ایی آهن خالص جهت بازیافت تولید می‌شود.

نقش پروفیل  آهن رسان در ساختمان سازی

پروفیل یکی از پرکاربرد‌ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز از گذشته تا به امروز بوده است. این دسته از محصولات دارای آلیاز متفاوتی است که به دو صورت فولاد و چدن موجود است که سهم فولاد در استفاده در صنایع مختلف بیشتر است. از این رو قیمت آهن از روی نوع آلیاژ آن تعیین می‌شود. به طور کلی محصولات آهن آلات انواع مختلف با کاربردهای متفاوت دارند مثل پروفیل یا قوطی، تیرآهن، میلگرد، ورق، نبشی، ناودانی، لوله و شمش و… همه محصولاتی هستند که از آهن ساخته می‌شوند.پروفیل‌ها مقطع فلزی توخالی هستند که در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیاری دارند و به اشکال گوناگون می‌توان آن‌ها را در این صنعت یافت کرد. نوع دیگر آهن که بسیار اسم آن را شنیده‌ایم و برای همگان آشنا است تیر آهن است که پایه اصلی در ساخت اسکلت‌های سازه‌های فولادی به حساب می‌آید. میلگرد نیز از پر مصرف‌ترین نوع آهن آلات به حساب می‌آید که مقطع دایره‌ای و گرد دارد که از معروف ترین نوع پروفیل است و از نظر شکل ظاهری به دو دسته آج دار و ساده تقسیم می‌شود، همانطور که از اسم این محصول مشخص است نمونه آج دار دارای برآمدگی‌ها و نمونه بدون آج آن برای سطحی صاف و یکدست به کار می‌رود. از میلگرد در قسمت‌های مختلف ساختمان سازی استفاده می‌شود و پر کاربردترین آن برای ساختمان‌های بتنی است.

ورق از دیگر شکل‌های آهن آلات است که در سازهای مختلف به کار می‌رود. ناودانی هم نوعی دیگر از پروفیل است که انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع مصرف آن قیمت این محصول متفاوت خواهد بود. شمش‌ها دارای سه مدل مختلف هستند که در ابعاد و شکل و سطح مقطع با هم فرق دارند و هر کدام از انواع شمش‌ها بسته به نوع کاربرد و محصولی که از آن تولید می‌شود، وزن و قیمت مختلفی دارد.

 

پروفیل روز

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت پروفیل 20*20 وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل امروز در کانال آهن رسان  پرشیا قیمت پروفیل بناب لیست قیمت پروفیل جهان قیمت پروفیل ساختمانی قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان در وب سایت آهن رسان دنبال کنید.  قیمت پروفیل علویجه قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل یزد قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل در و پنجره کانال قیمت پروفیل قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن ۱۴ در واتساپ آهن رسان اصفهان قیمت آهن اصفهان امروزبهترین پروفیل آهن قیمت پروفیل اهواز نمودار قیمت آهن آلات قیمت هر کیلو آهن امروز در آهن رسان است.

قیمت پروفیل

قیمت این محصول به چه عواملی وابسته است؟

قیمت آهن دائما در حال تغییر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. امروزه نوسانات زیاد ارزی و دلار، هزینه مواد اولیه، هزینه‌های حمل و نقل، سیاست‌های داخلی و خارجی و … ازجمله دلایل اصلی و مهم در تعیین قیمت آهن است. قیمت میلگرد نیز که از پرکاربرد‌ترین انواع پروفیل و آهن آلات است نیز دارای نوسان بسیاری بوده و در نتیجه تاثیر بسیار زیادی در محاسبات مالی پروژه‌های ساخته شده دارد و می‌توان گفت یکی از عوامل تعیین کننده قیمت سازه‌ها است.پیشنهاد ما به عنوان کارشناس آن است که قبل از خرید حتما از کیفیت محصول قابل خریداری اطمینان حاصل نمایید. عدم این اطمینان باعث خواهد شد که ضررهای گوناگونی شامل حال شما شود. در صورت نیاز به مشاوره و یا خرید محصول می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل نمایید.