آشنایی با قیمت ورق و انواع آن

قیمت ورق

این روزها محصولات و مقاطع فلزی زیادی از فولاد ساخته می شود فولاد انواع مختلفی دارد و به همین دلیل کاربردهای آن نیز گسترده است انواع مختلف فولاد که از آن‌ها ورق فولادی ساخته می‌شود در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد صنایع مختلف همچون صنعت ساخت و ساز یا ساختمان صنایع تولید لوازم خانگی صنایع کشتیرانی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی پالایشگاه ها صنایع نظامی کاربردهای نظامی و بسیاری از موارد دیگر از جمله کاربردهای ورق های فولادی به شمار می روند چند نوع ورقه فولادی وجود دارد اگر بخواهیم مهم‌ترین انواع فولاد را نام ببریم می توان گفت فولادها دو دسته مهم پر آلیاژ یا آلیاژ بالا و کم آلیاژ یا آلیاژ پایین دارند بر این اساس انواع فولاد با کربن پایین کربن متوسط و کربن بالا در دسته فولادهای کم آلیاژ و انواع فولاد ضد زنگ و فولاد ابزاری در دسته فولادهای کم آلیاژ بالا قرار می گیرد.

قیمت ورق

ورق سیاه آهن رسان چیست

یکی از انواع فولاد،  فولاد اس تی ۳۷ است این فولاد در دسته فولاد ساختمانی می باشد که کاربرد اصلی آن ساخت فلزاتی است که در ساختمان سازی و یا ساخت و ساز کاربرد دارند از ویژگی های مهم ورق های فولادی که با این فولاد ساخته می شوند انعطاف پذیری جوش پذیری استحکام تسلیم بالا است ورق اس تی ۳۷ معمولاً به روش نورد کاری گرم تولید می شود به این ورق ها ورق سیاه نیز گفته می شود ورق سیاه معمولی یا همان ورق استیل ۳۷ درجه یک دارای مقدار کربن کم است و بیشتر از ورق درجه ۲ و ۳ در کاربردهای ساختمانی استفاده می‌شود در حالی که دو نوع دیگر در برخی از کاربردهای صنعتی همچون ساخت لوازم خانگی نیز کاربرد دارد نوع دیگری از ورق آهن یا ورق گرم که کاربرد های ساختمانی دارند ورق st۵۲ است از نظر برخی از خصوصیات مکانیکی و شیمیایی این دو ورق شباهت های زیادی با هم دارند اما به خاطر میزان و درصد عناصر سازنده با هم تفاوت هایی دارند.

ورق های سیاه، از نورد گرم مستقیماً از حرارت شمش یا بیلت و گندله آهن تولید می شوند. با توجه به میزان کربن بکار رفته در ماده اولیه این ورق ها، سختی آن‌ها تغییر می کند. این درجه سختی از ST33 تا ST52 تعیین می شود. ST33 ورق بسیار نرم می باشد. ورق ST37 سختی متناسبی دارد و در بازار ایران بسیار پرکاربرد و پر تقاضا می باشند. ورق های ST52 نیز بالاترین درجه سختی را دارند که هیچ‌گونه خمش و کششی را متحمل نمی شوند. ورق های سیاه ضخامت 1.5 میل به بالا تولید می شود که تا ضخامت 15 میل در دو حالت رول و شیت فابریک در بازار عرضه می گردد و از ضخامت 15 میل به بالا فقط به حالت شیت خام در بازار به فروش می رسد. ورق های سیاه در ابعاد مختلفی برش داده می شوند ولی به طور کلی شیت های فابریک آن دارای ابعاد زیر می باشند: اندازه ها به میلی متر هستند.

 1. 2000×1000 میلی متر
  – 2500×1250 میلی متر
  – 6000×1000 میلی متر
  – 6000×1500 میلی متر
  – 6000×2000 میلی متر
  – 12000×2000 میلی متر

به طور کلی می توان ورق ها را در دو دسته بندی صنعتی و ساختمانی قرار داد.چرا به ورق اس تی ۳۷ گرم نورد ورق سیاه گفته می شود زیرا پس از تولید ظاهری کثیف کدر و مات دارداین ورق به خاطر ویژگی های مکانیکی و ظاهری که دارد معمولاً در کاربردهایی که زیبایی ظاهری اهمیت زیادی ندارد کاربرد داردر برخی موارد نیز ورق سیاه را تحت فرایند هایی مثل اسید شویی و یا پولیش کاری قرار می دهند تا ظاهر آن تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد معمولاً بسیاری از فلزات را اسید شویی می کنند تا نگهداری آن‌ها راحت تر باشد دقت داشته باشید که برخی فولادها را نمی‌توان اسید شویی کرداسید شویی فرایندی است که در آن با مواد شیمیایی همچون اسید کلریدریک ورق های فولادی را تمیز می کنند تا ناخالصی ها روغن ها و کثیفی ها اکسیدهای آهن و دیگر چیزهایی که باعث کثیفی سطح ورق شده است پاک شده و فلزی براق و تمیز ایجاد شود نه تنها ورق فولادی بلکه بسیاری از مقاطع فولادی دیگر همچون لوله پروفیل نیز قابلیت اسیدشویی را دارند.

قیمت ورق

خرید ورق ST37 آهن رسان

قبل از خرید ورق st۳۷ لازم است تا اطلاعات کاملی در مورد این محصول به دست آورید شما باید بدانید که قرار است این ورق ها در کجا استفاده شوند به چه مقدار از این نوع ورق نیاز دارید هزینه یا بودجه ای که قرار است به خرید ورق سیاه اختصاص دهید چقدر است منطقه یا مکانی که قرار است ورق st۳۷ در آن استفاده شود از نظر جغرافیایی و شرایط جوی و آب و هوایی به چه صورت است آیا قبل از استفاده قرار است در انبار یا مکانی از آن نگهداری شود زمان نگهداری در انبار چقدر خواهد بود محل باربری و تخلیه بار ابعاد ورق ضخامت آن نوع کاربرد و استفاده از آن و بسیاری از موارد دیگر باید به خوبی در نظر گرفته شوند دقت داشته باشید که قیمت ورق سیاه در بازار آهن ممکن است روزانه تغییر کند علت نوسان در قیمت آهن آلات نتیجه نوسان در قیمت ارز نفت و ضایعات حامل‌های انرژی مناسبت های سیاسی اجتماعی مهم منطقه و جهان میزان تقاضا در بازار و بسیاری از موارد دیگر است.

ورق سیاه معمولی 

جدول استاندارد ورق آلومینیوم در مقالات سایت آهن رسان موجود  می باشد.  انواع پلیت فلزی کاربرد ورق فلزی قیمت ورق ساختمانی ورقه های فولادی در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir ورق فول هارد چیست ورق کربن است  نمودار قیمت ورق سیاه قیمت آهن کیلویی آهن  قیمت پروفیل قیمت آهن در مشهد نمودار قیمت آهن قیمت ورق گالوانیزه قیمت آهن اصفهانیل قیمت ورق ek4   نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق آهن اصفهان قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن سفید قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق سیاه گیلان  آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق برشی ورق سیاه قیمت قیمت ورق روغنی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در کانال واتساپ آهن رسان  قیمت ورق st52 قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه گیلان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه آهن رسان قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق گیلان قطعات قیمت محصولات فولاد مبارکه در سایت آهن رسان قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه آهن  شماره تلفن اهن الات اصفهان لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن اصفهان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت آهن ۱۴ اصفهان اصفهان آهن قیمت هر کیلو آهن امروز بازار بزرگ آهن اصفهان به نرخ کف بازار را با آهن رسان تجربه کنید.

قیمت ورق سیاه در بازار آهن آلات

خرید ورق همراه با دیگر مقاطع فولادی برای کاربردهای صنعتی روزانه در سراسر کشور انجام می گیرد. بازار آهن آلات که تحت تأثیر نوسانات قیمت نفت و دلار و سایر چیزها قرار دارد این روزها ملتهب شده است. قیمت ها مدام در حال تغییر کردن هستند و مصرف کنندگان را دچار مشکل کرده اند. قیمت مسکن یکی از مواردی است که شاید یکی از دلایل افزایش قیمت آن همین افزایش قیمت مقاطع فولادی باشد. قیمت ورق سیاه معمولاً به خاطر فراوانی آن خیلی تغییر نمی کند اما با بالا رفتن قیمت نفت و دلار و قیمت شمش فولادی نیم توان انتظار داشت که قیمت ورق st37 همچنان ثابت باقی بماند. به هر حال ما سعی می کنیم کمترین قیمت ورق را به صورت روزانه در سایت های خود قرار دهیم.