فرایند ساخت فلزات در کارخانه

فلز داغ (آهن کوره بلند)

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

اکثر کوره های بلند با یک کارخانه تولید فولاد اکسیژن پایه وصل می شوند ، که برای این فلز گرم معمولاً 4 تا 4.5 درصد کربن ، 0.6 تا 0.8 درصد سیلیسیم ، 0.03 درصد گوگرد ، 0.7 تا 0.8 درصد منگنز و 0.15 درصد فسفر وجود دارد. دمای بهره برداری در محدوده 1400 درجه سانتیگراد تا 1500 درجه سانتیگراد (2550 درجه سانتیگراد تا 2700 درجه فارنهایت) است.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

برای صرفه جویی در انرژی ، فلز داغ با افت دما در حدود 100 درجه سانتیگراد (200 درجه فارنهایت) مستقیماً به کارخانه فولاد منتقل می شود. فرایند ساخت فلزات در کارخانه

میلگرد آجدار ۳۲ میانه A3

عوامل اصلی تعیین کننده ترکیب آهن اساسی ، دمای کوره و انتخاب سنگ معدن آهن است. به عنوان مثال ، مقدار کربن هم توسط دما و هم به دلیل سایر عناصر موجود در آهن ثابت می شود. گوگرد و سیلیسیم هر دو به دما وابسته هستند و به طور کلی در جهت مخالف متفاوت هستند ، در یک درجه حرارت بالا سطح گوگرد کم و سیلیسیم زیاد تولید می شود.

قیمت ورق سیاه اهواز

اندازه کوره همچنین بر سیلیسیم تأثیر می گذارد ، به طوری که کوره های بزرگ آهن با سیلیکون کم تولید می کنند. از طرف دیگر ، فسفر کاملاً با مقدار موجود در شارژ اصلی تعیین می شود. مانند سیلیس ، اکسید منگنز تا حدودی توسط کربن کاهش می یابد و غلظت نهایی آن به درجه حرارت کوره و ترکیب سرباره بستگی دارد.

استعلام قیمت ناودانی

چدن

قیمت ورق برشی ST52

تولید آهن نسبتاً پیچیده نیست. بیشتر شامل اتهامات مجدد متشکل از آهن خوک ، ضایعات فولاد ، ضایعات ریخته گری و فروآلیاژها برای ایجاد ترکیب مناسب است. گنبد ، که شبیه یک کوره بلند است ، متداول ترین واحد ذوب است. آهن و قراضه خوک سرد از بالا به یک بستر کک داغ که هوا از طریق آن دمیده می شود ، بارگیری می شود. متناوباً ، یک بار فلزی در کوره القایی بدون هسته یا در کوره قوس الکتریکی کوچک ذوب می شود. فرایند ساخت فلزات در کارخانه چدن دو نوع اساسی دارد – یعنی سفید و خاکستری.

آهن سفید

فرآیند ذوب شده لیزر برای فولاد سازه ای

چدن های سفید معمولاً با محدود کردن محتوای سیلیکون تا حداکثر 1.3 درصد ساخته می شوند ، به طوری که هیچ گرافیتی وجود ندارد و تمام کربن به عنوان سیمانیت (Fe3C) وجود دارد. نام سفید به ظاهر روشن سطوح شکستگی اشاره دارد وقتی یک قطعه آهن به دو نیم شود. آهن آلات سفید برای ماشین کاری بسیار سخت هستند و باید شکل بگیرند. شکنندگی دامنه کاربرد آنها را محدود می کند ، اما گاهی اوقات در صورت نیاز به مقاومت در برابر سایش مانند لنت های ترمز از آنها استفاده می شود. فرایند ساخت فلزات در کارخانه

تیرآهن و انواع آن را به طور کامل بشناسید

استفاده اصلی برای آهنهای سفید به عنوان ماده اولیه چدنهای شکل پذیر است که در آن سیمانتی که در هنگام ریخته گری تشکیل شده است با عملیات حرارتی تجزیه می شود. چنین اتوهایی حاوی حدود 0.6 تا 1.3 درصد سیلیسیم هستند که برای تقویت تجزیه سیمانیت در طی عملیات حرارتی کافی است اما برای تولید پوسته های گرافیت در حین ریخته گری کافی نیست. آهن قابل انعطاف قلب سفید با استفاده از جو اکسید کننده برای حذف کربن از سطح ریخته گری آهن سفید که تا دمای 900 درجه سانتیگراد (1650 درجه فارنهایت) گرم می شود ، ساخته می شود. از طرف دیگر ، آهن قابل انعطاف Blackheart توسط بازپخت آهن سفید در اتمسفر خنثی و دوباره در دمای 900 درجه سانتیگراد ساخته می شود.

آهن خام چگونه ساخته می شود

در این فرآیند ، سیمانتیت تجزیه می شود و به شکل گره های گرافیت به شکل روزت شکل می گیرد که کمتر از پوسته پوسته شدن تجمع می یابند. . آهن Blackheart ماده مهمی است که به طور گسترده ای در ماشین آلات کشاورزی و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. با افزودن مقدار کمی منیزیم یا سریم به آهن مذاب ، خواص مکانیکی بهتری را نیز می توان بدست آورد ، زیرا این عناصر تأثیر تبدیل گرافیت به گره های کروی را دارند. این اتوهای SG (گرافیت کره ای) که به آنها آهن داکتیل نیز گفته می شود ، قوی و قابل انعطاف هستند. ریخته گری آنها نیز آسان است و گاهی اوقات به ریخته گری و ریخته گری فولاد ترجیح داده می شوند. فرایند ساخت فلزات در کارخانه

آهن خاکستری

چدن های خاکستری به طور کلی بیش از 2 درصد سیلیسیم دارند و کربن به صورت پوسته های گرافیت تعبیه شده در ترکیب فریت و مروارید وجود دارد. این نام به این دلیل بوجود می آید که گرافیت ظاهری خاکستری کسل کننده به سطوح شکستگی می دهد. فسفر در بیشتر چدنها وجود دارد ، نقطه انجماد را کاهش می دهد و دوره انجماد را طولانی می کند تا آهنهای خاکستری به اشکال پیچیده ریخته شوند. متأسفانه ، تشکیل گرافیت با انجماد آهسته افزایش یافته و اثر القا crack ترک در پوسته های گرافیت ، قدرت و قابلیت انعطاف پذیری فلز را کاهش می دهد.

5 کار منحصر به فرد برای انجام با صفحه های فلزی

چدن های خاکستری در صورت نیاز به مقاومت در برابر ضربه نامناسب هستند ، اما برای مواردی مانند بلوک های سیلندر موتور ، اجاق گازهای خانگی و روکش منافذ ایده آل هستند. ماشین کاری آنها آسان است زیرا گرافیت باعث خرد شدن فلز در تراشه های کوچک می شود و همچنین از ظرفیت میرایی بالایی برخوردار هستند (یعنی توانایی جذب لرزش را دارند). در نتیجه از چدنهای خاکستری به عنوان قاب ماشینهای چرخشی مانند ماشینهای تراش استفاده می شود.

آشنایی با قیمت ورق و انواع آن

آهن پر آلیاژ

خواص چدن های سفید و خاکستری را می توان با گنجاندن عناصر آلیاژی مانند نیکل (Ni) ، کروم (Cr) و مولیبدن (Mo) افزایش داد. به عنوان مثال ، Ni-Hard ، آهن سفید حاوی 4 تا 5 درصد نیکل و تا 1.5 درصد کروم ، برای ساخت رول های فلزکاری استفاده می شود. اتوها در محدوده مقاومت نیکل ، که حاوی 14 تا 25 درصد نیکل هستند ، غیر مغناطیسی هستند و از حرارت و انسداد خوبی برخوردار هستند فرایند ساخت فلزات در کارخانه