میلگرد چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

میلگرد چیست؟

قیمت میلگرد ظفر بناب در مشهد

کاربرد میلگرد در صنعت و ساخت و ساز امروز بسیار پیشرفته است و آرزوها و آرمان های ما با توجه به نیازهای ما تغییر می کند. ساختمانها به ابزارهای ویژه ای برای مقاومت و دوام نیاز دارند که از جمله آنها باید به نقش تقویت کننده در بتن اشاره کرد. نقش آرماتوربندی در بتن برای داشتن ساختاری مستحکم و محکم بسیار مهم است.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری در تهران

بتن غیر مسلح به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد و در ساخت و ساز مورد استفاده قرار نمی گیرد ، بنابراین این مقاطع فولادی به روش های مختلف برای افزایش مقاومت بتن ترسیم می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش تقویت کننده در بتن ، مقاله کامل را بخوانید. در این مقاله انواع تقویت کننده ها و کاربردهای مربوطه آنها معرفی و بررسی شد.

میلگرد آجدار ۲۸ میانه A3

هزینه خرید میلگرد و فاکتورهای موثر در آن

میلگرد چه کاربردی دارد؟

تاریخچه فلزات

همه ما نام میلگرد را شنیده ایم و اطلاعاتی در مورد آن وجود دارد. به عنوان مثال ، ما می دانیم که میلگرد یکی از موادی است که در سازه ها استفاده می شود و قیمت در حال افزایش است. ، هزینه های مواد نیز افزایش می یابد. امروزه از کف ساختمان تا ستون ها از میلگرد استفاده می شود … اما چرا واقعا مهم است و چگونه از ما محافظت می کند؟

ویژگی های مهم طراحی میلگرد در ساخت و ساز

لایه های سطحی سیلیس

مقاومت بالا

به مقدار تنشی که بدون افزایش بار در طول نمونه فولاد افزایش یابد ، مقاومت تسلیم یا مقاومت تسلیم یا مقاومت در برابر جریان گفته می شود و با f y نشان داده می شود.

مقاومت کششی

حداکثر بار ثبت شده در طول آزمون کشش ، قسمت اولیه تقسیم شده است.

طبقه بندی میلگرد

روش جایگزین تولید فولاد

کشورهای مختلف میلگرد را در استانداردهای مختلف تولید می کنند و هر استاندارد دارای طبقه بندی خاصی مربوط به خصوصیات مکانیکی فولاد است. در ایران بیشتر میلگردهای تولید شده توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان مطابق با استاندارد روسیه است. فولاد تولید شده در ایران (طبق استانداردهای روسیه) به سه گروه فولاد نوع A-1 ، فولاد نوع A-2 و فولاد نوع A-3 تقسیم می شود. فولاد A-1 از نوع صاف است ، مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب 2300 ، 3800 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. آلیاژ فولاد A-2 با مقاومت تسلیم 3000 ، مقاومت کششی 5000kg / cm2 ، مقاومت عملکرد A-3 4000 ، مقاومت کششی 6000 kg / cm2.

قیمت نبشی

استانداردهای سازنده از نظر قطر میلگرد نیز متفاوت است. در سیستم روسی مورد استفاده در آهن آلات اصفهان ، میله های تقویت کننده به قطر 40 میلی متر تولید می شود. میله های تقویت کننده ای که از سطح پایه و سطح سقف برای اتصال میله های اصلی و طولی ستون امتداد دارند ، میله های تقویت کننده آماده به کار با اندازه d (مسیرهای معلق) نامیده می شوند. حداقل 6.1 ارتفاع خاک مربوط به هر ریشه معلق. دارند.

استعلام قیمت ناودانی

قیمت میلگرد

برای اتصال میله جوی به میله ستون ، باید یک زاویه انحراف 10.1 در نوار ستون ایجاد کنید. مقدار فولاد در وصله مطابق با مقررات B.S نباید بیش از 10٪ سطح مقطع ستون باشد. حداکثر فاصله بین مرکز و مرکز دو شبکه تقویت کننده 15 سانتی متر در نظر گرفته شده است.

گالوالوم چیست

گیره روی پست: گیره روی ستون برای حفظ فاصله میلگردهای اصلی و طولی و جلوگیری از کمانش و برش استفاده می شود. ما می دانیم که در آستانه ها و تقاطع ها بریدگی های بیشتری نسبت به سایر قسمت ها وجود دارد. برای این ، فاصله قوس ها تا 6.1 سطح کف ، که احتمالاً از سطح بالای پایه و از سطح زیر سقف بریده می شود ، نسبت به سایر احزاب کمتر است. برای طبقه بالا نیز همان روشی را که توضیح داده شد انجام می دهیم.

تیرآهن و انواع آن را به طور کامل بشناسید

موارد استفاده از میلگرد در بتن

1- اولین سازه بتن آرمه با ساخت شبکه های مستطیلی مربع شکل ، میلگرد ، پارو بتونی برای قایق ها

مسلح ، ایجاد شده توسط رامبوت در سال 1848.

یک منبع آب بتن آرمه با ظرفیت 2 تا 120 متر مربع توسط مونیر در سال 1873 ساخته شد.

3- ((تئوری بتن مسلح)) (((سیستم مونیر))) بر اساس سه اصل زیر به روش “ویس” و “کنن” ((کنن)) در سال 1887 است.

الف) در عناصر بتن مسلح ، تمام نیروهای کششی توسط فولاد پشتیبانی می شوند.

ب) طبق اصل عمل اتصال ، در اثر چسبندگی بتن و فولاد نیرو به فولاد منتقل می شود.

ج) به دلیل تغییر دما ، تغییر حجم بتن و فولاد تقریباً یکسان است.

4- مشخصات کامل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی بتن و بتن مسلح توسط انجمن آزمایش و مواد آمریکا در سال 1936 تعیین شد.

5- از طریق نظارت و تحقیق ، ساختمانهای بتن آرمه در چندین کشور تکامل یافته است.